×

Wyszukaj artykuł


"The Lighthouse" - o czym opowie ten horror? Czy zobaczymy go w polskich kinach?

Redakcja Pinbook | 02-08-2019 | skomentuj

"The Lighthouse" - o czym opowie ten horror? Czy zobaczymy go w polskich kinach?

Oceń


Oceniam jako:

Ocena filmu:

Średnia ocena użytkowników: 0

„The lighthouse” to najnowszy film Roberta Eggersa, którego można kojarzyć z cenionego filmu „Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii”. Teraz możemy obejrzeć zwiastun nowego horroru producenta, w którym zobaczymy niesamowite gwiazdy – Roberta Pattinsona, którego możecie kojarzyć z filmu Woda dla słoni, a także Willema Dafoe, którego na pewno kojarzycie z filmu John Wick. O czym będzie opowiadał film?

Fabuła „The Lighthouse”

Będzie to mocno psychodeliczny horror, który znajdzie się na pograniczu filmu fantasty. To historia dwóch latarników, a całość rozgrywa się w 1890 roku, w Nowej Szkocji. Premiera filmu odbyła się w Cannes, podczas 72. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego. Mówi się, że może być to godny następca „Czarownicy...” bo na poziomie grozy zdecydowanie ją deklasuje.

  Zobacz także  

Video dnia:Produkcja będzie również wyświetlana na Toronto International Film Festival, jeszcze w tym roku. Jedyne, co może was nie pocieszyć to fakt, że nie mamy żadnej pewności, że film pojawi się w polskich kinach i będziemy musieli obejść się smakiem…

Co najciekawsze: scenariusz napisał Robert Eggers, wraz ze swoim bratem Maksem. Najważniejsze to fakt, że całość filmu nakręcono na czarno-białej taśmie 35 mm przy użyciu… sprzętu z lat 20. i 40. ubiegłego wieku. Niesamowite, prawda?

A tu możecie obejrzeć trailer do filmu:


Wszystko na temat:

Wszystkie tagiDodaj komentarz