×

Wyszukaj artykuł

Kontynuacja „Młodego papieża"

Już niedługo premiera serialu „Nowy papież”. Jego twórcy zadbali o gwiazdorską obsadę

Redakcja Pinbook | 04-01-2020 | skomentuj

Już niedługo premiera serialu „Nowy papież”. Jego twórcy zadbali o gwiazdorską obsadę

youtube.pl

Oceń


Oceniam jako:

Ocena filmu:

Średnia ocena użytkowników: 5 Średni

Dodaj do profilu jako

Chcę obejrzeć Już oglądałem

W 2016 roku powstał serial, pt. „Młody papież”, który opowiadał o fikcyjnych losach pierwszego amerykańskiego papieża w historii, Lenny’ego Belardo, w którego rolę wcielił się Jude Law. Po wyborze na głowę Kościoła, Belardo przyjmuje imię Pius XIII. Okazuje się jednak, że nie zamierza on być zwykłym papieżem i zaczyna szybko zaskakiwać swoim postępowaniem całe środowisko kościelne. Kontrowersyjny serial zdobył duże uznanie wśród publiczności, a Jude Law za swoją intrygującą rolę był nominowany do Złotego Globu.

  Zobacz także  


Twórcy serialu nie zawiedli fanów i nakręcili nową część produkcji. Jej premiera w HBO GO odbędzie się 10 stycznia.

Fabuła

„Młody papież” kończy się zapadnięciem w śpiączkę Piusa XIII. W nowym sezonie wybudzi się on z niej, jednak napotka problemy ze strony swojego tymczasowego następcy, Jana Pawła III, którego zagrał wybitny brytyjski aktor, John Malkovich. Okaże się bowiem, że podczas śpiączki właściwego papieża doszło do poważnych rozłamów w Kościele, które mogą doprowadzić do załamania się panującej w nim dotychczas hierarchii. Nowy papież niekoniecznie więc będzie chciał się zrzec władzy na rzecz człowieka, który swoim wcześniejszym zachowaniem doprowadził do podważenia wartości, którymi do tej pory kierował się Kościół katolicki.

  Zobacz także  


Obsada

Serial wyreżyserował laureat Oscara, Paolo Sorrentino. W głównych rolach dwóch walczących o władzę papieży, wystąpią Jude Law i John Malkovich. Ponadto, w produkcji pojawią się znani już widzom z „Młodego papieża” Ludivine Sagnier, Silvio Orlando, Cécile de France, Maurizio Lombardi i Javier Cámara. W nowej części wystąpią po raz pierwszy Henry Goodman, Ulrich Thomsen, Yuliya Snigir, Massimo Ghini i Mark Ivanir. Co ciekawe, w serialu gościnnie wystąpią takie gwiazdy, jak Sharon Stone i znany z mocnej muzyki piosenkarz, Marilyn Manson. Jego udział w serialu wywołał duże poruszenie, gdyż jest on postacią wyjątkowo kontrowersyjną i znaną ze swoich antykościelnych poglądów.

Zobaczcie zwiastun „Nowego papieża”:

Wszystko na temat:

Kino Zapowiedź Premiera HBO YouTube Kościół Wszystkie tagiKomentarze: