×

Wyszukaj artykuł

Powstaje film „Na pełnej petardzie”

Dawid Ogrodnik w roli księdza Kaczkowskiego. Pojawiły się pierwsze zdjęcia

Redakcja Pinbook | 20-01-2020 | skomentuj

Dawid Ogrodnik w roli księdza Kaczkowskiego. Pojawiły się pierwsze zdjęcia

AKPA

Oceń


Oceniam jako:

Ocena filmu:

Średnia ocena użytkowników: 5 Średni

Dodaj do profilu jako

Chcę obejrzeć Już oglądałem

Kilka miesięcy temu ogłoszono, że Dawid Ogrodnik został wybrany do odegrania roli zmarłego ks. Jacka Kaczkowskiego. Aktor wystąpi w filmie, pt. „Na pełnej petardzie”, który ma się ukazać w kinach w 2021 roku. Film będzie oparty na życiu i książce Kaczkowskiego o tym samym tytule, i będzie opowiadał o walce z chorobą oraz nieuchronnym losem. Jak mówią twórcy, film podejmie też tematykę różnych wizji Kościoła i przejawów buntu wobec ustalonych porządków:

„Na pełnej petardzie” będzie filmem o wielkiej walce. O tym, że życie to seria nieustających potyczek, które nie zawsze kończą się dobrze. O tym, że ludzie nie mają w nich wyboru i muszą mierzyć się z tym, co przynosi los. To także historia o buncie i niezgodzie na zastany porządek. O ścieraniu się dwóch wizji Kościoła – nowej, postępowej i starej uosabianej przez hierarchów.

  Zobacz także  


Przedstawiciele studia napisali także o swojej nowej produkcji, że będzie to:

Obraz o tym, że choć zawsze mamy za mało czasu na wszystko, to nie zwalnia nas to od odpowiedzialności za swoje życie. To film, który będzie do bólu szczery i potraktuje swoich bohaterów z miłością i zrozumieniem. Zaś widzom da nadzieję, energię i kopa do walki na każdym z życiowych frontów.

East Studio opublikowało na Facebooku zdjęcia Dawida Ogrodnika ucharakteryzowanego do nowej roli. Trzeba przyznać, że Dawid Ogrodnik bardzo przypomina na nich zmarłego księdza:

  Zobacz także  


Historia warta opowiedzenia

Ksiądz Jan Kaczkowski był bioetykiem i założycielem oraz dyrektorem Hospicjum pod wezwaniem św. Ojca Pio. Był również nauczycielem i wykładowcą akademickim. Od urodzenia cierpiał na dużą wadę wzroku i lewostronny niedowład ciała, a później zachorował na glejaka mózgu, który stał się przyczyną jego przedwczesnej śmierci. Pomimo swojej choroby, Kaczkowski nigdy się nie poddawał i miał siłę, by nieść pomoc innym chorym oraz wspierać ich na duchu. Był autorem licznych publikacji, takich jak „Szału nie ma, jest rak”, „Ekskluzywny żebrak”, „Grunt pod nogami” czy „Na pełnej petardzie”. Zmarł 28 marca 2016 roku. Jego życie stało się inspiracją i otuchą dla wielu osób zmagających się z ciężkimi chorobami.

Wszystko na temat:

Choroba Film Zapowiedź Dawid Ogrodnik Wszystkie tagiKomentarze: