×

Wyszukaj artykuł

Cinema Paradiso - gdzie oglądać online?

Redakcja Pinbook | 12-08-2019 | skomentuj

Cinema Paradiso - gdzie oglądać online?

Cinema Paradiso plakat

Oceń


Oceniam jako:

Ocena filmu:

Średnia ocena użytkowników: 5 Średni

Dodaj do profilu jako

Chcę obejrzeć Już oglądałem

Cinema Paradiso – twórcy i premiera

To pełnometrażowy film produkcji francusko-włoskiej z gatunku dramatu. Za reżyserię odpowiedzialny jest Giuseppe Tornatore, twórca filmów „Koneser” oraz „Sprzedawca marzeń”. Opracowaniem scenariusza również zajął się Tornatore przy współpracy z Peterem Fernandezem. Tytuł ujrzał światło dzienne 17 listopada 1988 roku na ekranach kin światowych. Przedstawiona w filmie historia opowiada o zauroczonym magią filmu Toto, który spędza w kinie cały wolny czas. Chłopiec zaprzyjaźnia się z operatorem Alfredo. W rolach głównych występują: Philippe Noiret, Salvatore Cascio oraz Jacques Perrin.  Dzieło otrzymał Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego w roku 1990. Wytwórnie odpowiedzialne za produkcję dzieła to Cristaldifilm, Forum Picture, Les Films Ariane, Rai Tre Radiotelevisione Italiana, TF1 Films Production.
Gdzie możemy obejrzeć „Cinema Paradiso” cały film online? Tytuł znajdziemy w serwsie cda.pl. Portal ten, za niewielką opłatą, daje nam dostęp do nieograniczonej biblioteki filmów i seriali online.
Przeczytaj również: Miasto Boga

  Zobacz także  


Cinema Paradiso – opis fabuły

Cinema Paradiso opowiada historię znanego włoskiego reżysera Salvatore, który po latach powraca pamięcią do czasów dzieciństwa spędzonego w małym sycylijskim miasteczku. Cały świat zaaferowany jest wydarzeniami politycznymi po II wojnie światowej, jednak tutaj, w prowincjonalnym miasteczku, ludzie żyją swoimi sprawami, a ich jedyną rozrywką są filmy wyświetlane w kinie parafialnym "Paradiso". Toto, jak nazywają w mieście małego Salvatore, przyjaźni się z miejscowym kinowym operatorem Alfredo, który wprowadza chłopca w magiczny świat ruchomych obrazków. Toto dzień po dniu spędza w ciemnej kinowej sali, chłonąc pojawiające się na ekranie obrazy i marząc o samodzielnym robieniu filmów. Kino staje się także dla niego źródłem pierwszych miłosnych doświadczeń. Oto pojawia się Elena, najpiękniejsza dziewczyna w miasteczku, w której zapatrzony w filmowe romanse Toto szaleńczo się zakochuje.

Przeczytaj również: Mój przyjaciel Hachiko

  Zobacz także  


Cinema Paradiso – obsada

Philippe Noiret jako Alfredo 
Salvatore Cascio jako Salvatore "Totò" Di Vita (dziecko)
Marco Leonardi jako Salvatore "Totò" Di Vita  (młodzieniec)
Antonella Attili jako Maria Di Vita
Jacques Perrin jako Salvatore "Totò" Di Vita (dorosły)
Agnese Nano jako Elena Mendola
Pupella Maggio jako Maria Di Vita (stara)

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiKomentarze: