×

Wyszukaj artykuł


Wróg u bram - gdzie oglądać online?

Redakcja Pinbook | 12-08-2019 | skomentuj

Wróg u bram - gdzie oglądać online?

Wróg u bram plakat

Oceń


Oceniam jako:

Ocena filmu:

Średnia ocena użytkowników: 5 Średni

Dodaj do profilu jako

Chcę obejrzeć Już oglądałem

Wróg u bram – twórcy i premiera

To pełnometrażowy dramat wojenny produkcji amerykańsko-irlandzko-niemiecko-brytyjskiej. Za reżyserię odpowiedzialny jest Jean-Jacques Annaud, twórca filmów „Imię róży” oraz „Walka o ogień”. Opracowaniem scenariusza również zajął się Annaud we współpracy z Alain Godard. Tytuł ujrzał światło dzienne 7 lutego 2001 roku na ekranach kin światowych. Polscy widzowie mogli zapoznać się z tytułem najwcześniej 20 kwietnia 2001 roku. Akcja filmu toczy się podczas II Wojny Światowej, gdzie w oblężonym Stalingradzie rozgrywa się pojedynek dwóch strzelców wyborowych. W rolach głównych występują: Jude Law, Joseph Fiennes oraz Rachel Weisz. Dzieło nominowane było do 4 nagród filmowych, niestety żadnej statuetki nie udało mu się zdobyć. Wytwórnie odpowiedzialne za produkcję filmu to Mandalay Pictures, Paramount Pictures, KC Medien, Little Bird, MP Film Management, Reperage, Swanford Films.
Gdzie możemy obejrzeć „Wróg u bram” cały film online? Tytuł znajdziemy w serwisach cda.pl, Player.pl, ipla.tv, fili.cc oraz na platformie Netflix, a także w bibliotece filmów YouTube. Portale te, za niewielką opłatą, dają nam dostęp do nieograniczonej kolekcji filmów i seriali online.
Przeczytaj również: Pełny magazynek (Full Metal Jacket)

  Zobacz także  


Wróg u bram – opis fabuły

Rok 1942. Armia niemiecka przygotowuje się do zdobycia Stalingradu. Związek Radziecki jest już na skraju wyczerpania i staje przed widmem klęski. Upadek miasta pociągnie za sobą załamanie frontu wschodniego. Słabo wyszkolone i często nieuzbrojone oddziały radzieckie rzucane są w wir walki. Wśród nowych żołnierzy jest Wasilij Zajcew, młody pasterz z Uralu. Szybko ujawnia on swój niezwykły talent snajperski i dzięki propagandzie komisarza Daniłowa z dnia na dzień staje się bohaterem narodowym i symbolem walki o Stalingrad. Jego sława dociera też za linię frontu. W niemieckim sztabie zapada decyzja - należy za wszelką cenę wyeliminować Zajcewa. Ma tego dokonać legendarny strzelec wyborowy, major König.

Przeczytaj również: Szeregowiec Ryan

  Zobacz także  


Wróg u bram – obsada

Jude Law jako Wasilij Zajcew
Joseph Fiennes jako komisarz Daniłow
Rachel Weisz jako Tania Czernowa
Ed Harris jako Major König
Bob Hoskins jako Nikita Chruszczow
Ron Perlman jako Kulikow
Gabriel Thomson jak Sasza Filipow
Eva Mattes jako pani Filipow

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiKomentarze: