×

Wyszukaj artykuł

Przełęcz ocalonych - pacyfista na wojnie - gdzie oglądać online?

Redakcja Pinbook | 01-08-2019 | skomentuj

Przełęcz ocalonych - pacyfista na wojnie - gdzie oglądać online?

Przełęcz ocalonych plakat

Oceń


Oceniam jako:

Ocena filmu:

Średnia ocena użytkowników: 5 Średni

Dodaj do profilu jako

Chcę obejrzeć Już oglądałem

Przełęcz ocalonych – twórcy i premiera

To pełnometrażowy film wojenny produkcji australijsko-amerykańskiej. Reżyserem jest Mel Gibson, które inne dzieła to między innymi „Braveheart – Waleczne serce”. Opracowaniem scenariusza zajął się duet w składzie Robert Shenkkan i Andrew Knight. Tytuł ujrzał światło dzienne 4 września 2016 roku na ekranach światowych. Polscy widzowie mogli zapoznać się z filmem najwcześniej 4 listopada 2016 roku. Dzieło oparte jest na prawdziwej historii amerykańskiego adwentysty i obdżektora Desmonda Dossa, którego rolę odtwarza Andrew Garfield. Film spotkał się z pozytywną reakcją krytyków – w serwisie Rotten Tomatoes ma ocenę 86%. Otrzymał również Oscara za najlepszy dźwięk oraz nagrodę BAFTA za najlepszy montaż dla Johna Gilberta.
Gdzie możemy obejrzeć przełęcz ocalonych cały film online? Tytuł znajdziemy w serwisie cda.pl. Portal ten, za niewielką opłatą pozwala nam na dostęp do nieograniczonej biblioteki filmów i seriali online.
Przeczytaj również: Dunkierka

  Zobacz także  


Przełęcz ocalonych – opis fabuły

Schyłek drugiej wojny światowej. Armia amerykańska toczy ciężkie walki z Japończykami o każdy skrawek lądu na Pacyfiku. Strategicznym celem jest wyspa Okinawa, której zdobycie może oznaczać ostateczną klęskę Japonii. Wśród setek tysięcy amerykańskich żołnierzy trafia tu Desmond T. Doss, sanitariusz, który ze względu na przekonania odmówił noszenia broni. Traktowany z nieufnością, oskarżany o tchórzostwo, wkrótce udowodni jak bardzo się wobec niego mylono. Podczas najcięższych starć, wielokrotnie ryzykując życiem, wydostaje z ognia walki ponad 70 rannych żołnierzy. Tak rodzi się legenda bezbronnego bohatera.

Przeczytaj również: Pianista

  Zobacz także  


Przełęcz ocalonych – obsada

Andrew Garfield jako Desmond Thomas Doss
Sam Worthington jako Kapitan Jack Glover
Luke Bracey jako Smitty Ryker
Teresa Palmer jako Dorothy Schutte
Hugo Weaving jako Tom Doss
Rachel Griffiths jako Beretha Doss
Vince Vaughn jako Sierżant Howell
Nathaniel Buzolic jako Harold „Hal” Doss

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiKomentarze: