× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Dunkierka – Operacja Dynamo na srebrnym ekranie – Gdzie oglądać online?

Redakcja Pinbook | 15-07-2019 | skomentuj

Dunkierka – Operacja Dynamo na srebrnym ekranie – Gdzie oglądać online?

dunkierka plakat

Oceń


Dunkierka – Twórcy i premiera

To pełnometrażowy film wojenny powstały w kooperacji USA - Wlk. Brytania - Francja - Holandia. Reżyserem oraz scenarzystą odpowiedzialnym za film jest Christopher Nolan. Wytwórnią Dunkierki jest Syncopy Inc., zaś dystrybutorem Warner Bros. Światowa premiera miała miejsce 13 lipca 2017r. W Londynie. Zebrała bardzo dobre recenzje od krytyków i fanów. Dowodem uznania z całą pewnością są aż trzy Oscary, którymi uhonorowano ten film – za montaż, dźwięk i montaż dźwięku. 
Gdzie oglądać Dunkierkę online? Film ten znajdziemy w ofercie najpopularniejszych serwisów streamingowych takich jak CDA.pl, czy Netflix. Z ich usług skorzystamy po opłaceniu nieograniczonego dostępu do treści, lub korzystając z okresu testowego, jaki oferuje CDA.

Przeczytaj również: John Wick - Gdzie oglądać online?

  Zobacz także  


Dunkierka – opis fabuły

To ekranizacja prawdziwych wydarzeń jakie miały miejsce w 1940r. W mieście u wybrzeży Francji – Dunkierce. Sam środek drugiej wojny światowej, siły trzeciej rzeszy atakują bezwzględnie i zdobywają coraz większe tereny. Jednym z ostatnich bastionów we Francji było miasto Dunkierka. Przebywali w nim żołnierze brytyjscy i francuscy, którzy musieli połączyć siły i współpracować, by przeżyć w otoczonym przez wrogie wojska mieście. Sytuacja z każdym dniem robi się coraz cięższa dla stacjonujących tam żołnierzy. Ewakuacja przebiega bardzo powoli, z uwagi na ograniczone środki transportu i stale zagrażające im wojska najeźdźcy. Młodzi chłopcy – Tommy i Gibson próbują różnych sposobów, by wydostać się z istnego piekła ostrzeliwanego przez wrogie samoloty i artylerię. Sojusznicy z Wielkiej Brytanii robią co w ich mocy by pomóc zagrożonym przetrwać. Wysyłają eskadry myśliwców by ochraniały transportujące żołnierzy statki oraz wzywają właścicieli prywatnych, cywilnych statków by użyczyli swoich łodzi w celu usprawnienia ewakuacji. Wtedy poznajemy pana Dawsona, który nie oddaje swojej łodzi w posiadanie wojska i samodzielnie, wraz z synami wypływa do Dunkierki by uratować pozostałe tam oddziały. 

Oglądałeś Dunkierkę? Zobacz co będzie grane w kinie w lipcu - lipcowe premiery kinowe

  Zobacz także  


Dunkierka – obsada

Fionn Whitehead jako Tommy

Tom Glynn-Carney jako Peter

Jack Lowden jak Collins

Harry Styles jako Alex

Mark Rylance jako Pan Dawson

Cillian Murphy jako Dygoczący żołnierz

Kenneth Branagh jako Komandor Bolton

Tom Hardy jako Farrier
Wszystko na temat: