×

Wyszukaj artykuł

Życie Carlita – Al Pacino jako Carlito Brigante – Gdzie oglądać online?

Redakcja Pinbook | 14-08-2019 | skomentuj

Życie Carlita – Al Pacino jako Carlito Brigante – Gdzie oglądać online?

plakat filmu

Oceń


Oceniam jako:

Ocena filmu:

Średnia ocena użytkowników: 5 Średni

Dodaj do profilu jako

Chcę obejrzeć Już oglądałem

Życie Carlita – twórcy i premiera

To pełnometrażowy film z gatunku kryminału, produkcji USA. Reżyserem jest genialny Brian de Palma, twórca m.in. Człowieka z blizną, zaś scenariusz stworzył David Koepp, w oparciu o powieść „Carlito’s Way i After Hours”, autorstwa Edwina Torresa. Wytwórniami odpowiedzialnymi za film były: Universal Pictures, Epic Productions i Bregman/Baer Productions, zaś dystrybutorem – Vision. Światowa premiera odbyła się 10 listopada 1993r. Film spotkał się z dobrym przyjęciem widzów i krytyków, nominowano go do dwóch nagród Złotych Globów, jednak dopiero po latach zyskał status klasyka i do dziś zajmuje szczytowe miejsca w rankingach swojego gatunku. Doczekał się również kontynuacji, a w zasadzie filmu opisującego historię Carlito przed pójściem do więzienia – Życie Carlita: Początek – z 2005r.
Gdzie oglądać Życie Carlita cały film online? Ten tytuł znajdziemy w ofercie Netflix, Cda.pl i Fili.cc.  Z platform skorzystamy w ramach płatnej subskrypcji, darmowego okresu testowego lub wersji wyświetlającej reklamy.

Przeczytaj również: Pewnego razu w Hollywood 

  Zobacz także  


Życie Carlita – opis fabuły

To historia jednego z największych bossów mafii narkotykowej – Carlita Brigante. Przez lata królował on w przestępczym półświatku, powiększając swoje wpływy i narkotykowe imperium. Trafił jednak do więzienia, lecz dzięki działaniom swojego prawnika, uzależnionego od kokainy Deana, wyszedł po pięciu z trzydziestu zasądzonych mu lat odsiadki. Po odzyskaniu wolności całkowicie zmienia swoje podejście do życia. Nie chce już prowadzić nielegalnych działalności, ani nic związanego z jego poprzednim życiem. Wchodzi w spółkę z właścicielem latynowskiego klubu, „El Paradiso”. Ma teraz jasny cel – zdobycie legalnych pieniędzy, by wejść w spółkę z poznanym w więzieniu przyjacielem. Świat, z którego pochodzi nie daje mu jednak tak łatwo odejść. Wokół Carlita kręcą się młodociani przestępcy, którzy chcą wznieść się na wyżyny, oraz wracają starzy znajomi, którzy nie wierzą w zmianę niegdysiejszego narkotykowego bossa. Prawdziwym zagrożeniem dla jego duszy okaże się jednak kto inny…

Przeczytaj również: Peaky Blinders - gdzie oglądać online?

  Zobacz także  


Życie Carlita – obsada

Al Pacino – Carlito Brigante

Sean Penn – David Kleinfeld

Penelope Ann Miller – Gail

John Leguizamo – Benny Blanco

Ingrid Rogers – Steffie

Luis Guzmán – Pachanga

James Rebhorn – Norwalk

Joseph Siravo – Vinnie Taglialucci

Viggo Mortensen – Lalin

Richard Foronjy – Pete Amadesso

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiKomentarze: