×

Wyszukaj artykuł

Ślepnąc od świateł - Opis i obsada - Gdzie oglądać online?

Redakcja Pinbook | 02-07-2019 | skomentuj

Ślepnąc od świateł - Opis i obsada - Gdzie oglądać online?

HBO Go

Oceń


Oceniam jako:

Ocena filmu:

Średnia ocena użytkowników: 5 Średni

Dodaj do profilu jako

Chcę obejrzeć Już oglądałem

Ślepnąc od świateł - twórcy i premiera

Ślepnąc od świateł – to polski mini-serial w bardzo mrocznym, thrillerowo-kryminalnym gatunku. Twórcami 8-odcinkowej serii są Krzysztof Skonieczny i Jakub Żulczyk, którzy stworzyli scenariusz w oparciu o bestsellerową powieść o tym samym tytule, również autorstwa J. Żulczyka.  
Produkcją zajęło się znane z najlepszych serii ostatnich lat HBO jak i również Telewizja Polsat i House Media Company. Premiera miała miejsce 27 października 2018r. W serwisie streamingowym video - ‘Wideo na życzenie’ HBO GO. Dostępny był również w Telewizji HBO, zaś od listopada 2019r. Emitowany ma być na antenie Polsatu. 

 

  Zobacz także  


Ślepnąc od świateł - opis fabuły

Przeznaczony zdecydowanie dla dorosłego widza serial, to historia opisująca 7 dni z życia warszawskiego dilera. Znanego ale wciąż tajemniczego Kuby Niteckiego. Handlujący nielegalnie kokainą, zaopatruje największe gwiazdy i szychy stolicy. Jego klienci to politycy, znani prezenterzy i artyści, czy biznesmeni i członkowie grup przestępczych. Towarzystwo posępliwego handlarza stanowią głównie typu spod ciemnej gwiazdy. Obraca się w gronie gangsterów, na których czele stoi również jego szef, boss mafii – Jacek. Niebezpieczne sytuacje, życie w ciągłym stresie i ukryciu powodują, że główny bohater podejmuje decyzję o zostawieniu wszystkiego. Kupuje bilet do Argentyny i w tym momencie zaczyna się historia. Zahartowany życiem i przygotowany na wiele okoliczności Kuba, w ostatnim tygodniu przed odlotem jest świadkiem wydarzeń, których nigdy by się nie spodziewał być. Punktem zapalnym jest powrót z więzienia groźnego i nieprzewidywalnego gangstera o ksywie Dario. Przyjaciel Jacka wkrótce po wyjściu rozpoczyna swoje własne porachunki i porządki, przysparzając kłopoty i tworząc reakcje łańcuchowe, zagrażające życiu wszystkich zamieszanych i ostatecznie doprowadzając do efektownego końcowego chaosu.

 

  Zobacz także  


Ślepnąc od świateł - obsada

W rolach głównych wystąpili:

Kamil Nożyński jako Kuba Nitecki

Jan Frycz jako „Dario”

Robert Więckiewicz jako Jacek

Marta Malikowska jako Maria Pazińska „Pazina”

Janusz Chabior jako Władek „Stryj”

Marzena Pokrzywińska jako Paulina

Cezary Pazura jako Mariusz Fajkowski

Eryk Lubos jako Marek Żakowski

Jacek Beler jako Bartek „Sikor”

Michał Czernecki jako prokurator Szeptycki

 

Podobał Ci się ten serial? Przeczytaj o innej produkcji tego gatunku - Podwójne ryzyko

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiKomentarze: