×

Wyszukaj artykuł

Fight Club

Podziemny krąg – jeden z największych kinowych klasyków

Maciej | dnia: 26-10-2020 | skomentuj

Podziemny krąg – jeden z największych kinowych klasyków

Materiały promocyjne filmu

Oceń


PEŁNY DOSTĘP tylko dla ZAREJESTROWANYCH

Oceniam jako:

Ocena filmu:

Średnia ocena użytkowników: 5 Średni

Dodaj do profilu jako

Chcę obejrzeć Już oglądałem

"Podziemny krąg" To pełnometrażowy film z gatunku thrilleru psychologicznego. Reżyserią zajął się David Fincher, zaś sam scenariusz to dzieło Jima Uhls’a, powstałe w oparciu o książkę Chucja Palahniuka (zatytułowaną tak samo). Film to dzieło wywtórni: Fox 2000 Pictures, Regency Enterprises, Linson Films, Atman Entertainment. Knickerbocker Films i Taurus Films. Światowa premiera miała miejsce 10 września 1999r. 

Tytuł oryginalny: Fight Club
Gatunek: Thriller / Psychologiczny
Reżyseria: David Fincher
Scenariusz: Jim Uhls
Rok produkcji: 1999
Kraj: Niemcy/ USA

  Zobacz także  


Podziemny krąg – opis fabuły

To historia młodego mężczyzny, który znalazł się na życiowym skrzyżowaniu. Spotykamy go już na początku filmu, kiedy siedzi samotnie na szczycie wieżowca i obserwuje płynące metropolią życie. Jack – bo tak się nazywa nasz bohater, jest w szczytowej formie i stoi na progu kariery. Ma dobrze płatną, stabilną pracę, mieszkanie itd. itp. Mimo obecności tych wszystkich dóbr, spełniający się yuppie odczuwa wewnętrzną pustkę. Czegoś mu bardzo brak, ale sam nie wie co to jest. Trafia do grup wsparcia, które powoli zaczynają dawać efekt, dopóki nie pojawia się w nich Herla. Piękna dziewczyna znajduje rozrywkę w uczęszczaniu na spotkania dla potrzebujących. Trafia niemal bezbłędnie, wybiera zawsze te miejsca, w których Jack szuka ukojenia. Z czasem zaczyna mu to działać na nerwy. Pewnego dnia poznaje w samolocie młodego mężczyznę – Tylera, handlarza mydła. Okazuje się, że jest niemal całkowitym przeciwieństwem Jacka. Mężczyźni zaprzyjaźniają się, a kiedy mieszkanie Jacka ginie w ogniu, przeprowadza się on do specyficznego mieszkania kumpla. Odnajdują tam prawdziwą oazę, jedynym warunkiem jaki Tyler stawia przed Jackiem to udział w przyjacielskim pojedynku bokserskim. O dziwo! Obaj odnajdują w tym wielką satysfkację i z czasem stanie się to dla nich prawdziwym celem życia. O ile nie wymknie i  im się to spod kontrolii... Film obecnie dostęopny jest za pośrednictwem streamingowych serwisów Rakuten, iTunes i Amazon Prime Video. 

  Zobacz także  


Podziemny krąg - zwiastun

Podziemny krąg – obsada

Brad Pitt – Tyler Durden
Edward Norton – Jack, narrator|
Helena Bonham Carter – Marla Singer
Jared Leto – Angel Face
Meat Loaf – Robert „Bob” Paulsen
Zach Grenier – Richard Chesler
David Andrews – Thomas
Rachel Singer – Chloé
Tim De Zarn – inspektor Bird
Ezra Buzzington – inspektor Dent
Thom Gossom Jr. – detektyw Stern
David Lee Smith – Walter
Peter Iacangelo – Lou
Pat McNamara – komisarz Jacobs
Christopher Fields – właściciel pralni chemicznych
Michael Shamus Wiles – barman w Aureoli
Richmond Arquette – stażysta
Michael Girardin – detektyw Walker

W jedną z głównych ról wcieliła się Helena Bonham Carter, którą podziwiać możemy także w filmach Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street i

Wszystko na temat:

Filmy Filmy online Wszystkie tagiKomentarze:


Dodaj komentarz