×

Wyszukaj artykuł

Od przemytnika do barona narkotykowego

Narcos (sezon 1) – początek historii Pabla Escobara

Redakcja Pinbook | 01-10-2020 | skomentuj

Narcos (sezon 1) – początek historii Pabla Escobara

"Narcos"/Materiały prasowe

Oceń


PEŁNY DOSTĘP tylko dla ZAREJESTROWANYCH

Oceniam jako:

Ocena filmu:

Średnia ocena użytkowników: 5 Średni

Dodaj do profilu jako

Chcę obejrzeć Już oglądałem

„Narcos” to amerykański serial telewizyjny, który został wyprodukowany przez Gaumont International Television na potrzeby platformy Netflix. W 2019 roku Netflix sprzedał licencję na serial polskiej stacji Stopklatka TV. Za jego stworzenie odpowiadają Carlo Bernard, Chris Brancato i Doug Miro. Pierwsze dwa sezony opowiadają o życiu i działalności Pabla Escobara, który był najsłynniejszym kolumbijskim baronem narkotykowym i szefem kartelu z Medellín. Trzecia seria skupia się na historii kartelu z Cali. W produkcji wystąpili między innymi Pedro Pascal, Wagner Moura, Boyd Holbrook i Alberto Ammann. Premiera pierwszego sezonu serialu odbyła się 28 sierpnia 2015 roku.

Rok produkcji: 2015
Oryginalny tytuł serialu: Narcos
Gatunek: Thriller / Dramat / Biograficzny
Produkcja: USA / Kolumbia
Data premiery: 28 sierpnia 2015 roku
Liczba odcinków: 10
Twórcy: Carlo Bernard / Chris Brancato / Doug Miro
Platforma: Netflix

  Zobacz także  


Opis sezonu

Pierwszy sezon „Narcos” ukazuje życie Pabla Escobara poczynając od późnych lat siedemdziesiątych, gdy zaczynał produkować kokainę. Wydarzenia z tego okresu w historii Kolumbii przedstawione są z punktu widzenia Steve’a Murphy’ego, który był pracującym w Medellín agentem amerykańskiej agencji do spraw zwalczania narkotyków – DEA. W pierwszych odcinkach zobaczymy, jak Escobar rozpoczął swoją przestępczą działalność jako przemytnik przewożący ciężarówkami przez granicę papierosy, alkohol i artykuły gospodarstwa domowego. Wkrótce spotkał chilijskiego chemika, który nasunął mu pomysł na jeszcze bardziej rentowny interes – produkcję oraz dystrybucję kokainy. Z czasem ruszyła budowa laboratoriów w lasach deszczowych i zaczęto transportować do Stanów Zjednoczonych. Sprawa natychmiast przyciągnęła uwagę DEA, która wysłała swoich agentów do zbadania sprawy.

Polecamy również inne produkcje poświęcone tematyce handlu narkotykami - „Traffic” oraz „American Gangster”. Warto też zobaczyć oparty na faktach film „Barry Seal: Król przemytu”, w którym Tom Cruise wcielił się w rolę głównego bohatera.

  Zobacz także  


Zwiastun

Obsada

Pedro Pascal – Javier Peña
Boyd Holbrook – Steve Murphy
Wagner Moura – Pablo Escobar
Joanna Christie – Connie Murphy
Stephanie Sigman – Valeria Vélez
Maurice Compte – Horacio Carrillo
Paulina Gaitan – Tata Escobara
Danielle Kennedy – ambasador Noonan
Juan Murcia – Juan Pablo Escobar





Wszystko na temat:

Seriale Seriale online Netflix Wszystkie tagi



Komentarze:


Dodaj komentarz