×

Wyszukaj artykuł

Unikną niebezpieczeństwa?

Klient (1994) – dwoje dzieci zamieszanych w sprawę morderstwa

Redakcja Pinbook | 29-07-2020 | skomentuj

Klient (1994) – dwoje dzieci zamieszanych w sprawę morderstwa

"Klient"/Materiały prasowe

Oceń


Oceniam jako:

Ocena filmu:

Średnia ocena użytkowników: 5 Średni

Dodaj do profilu jako

Chcę obejrzeć Już oglądałem

„Klient” to trzymający w napięciu thriller z Tommym Lee Jonesem i Susan Sarandon w rolach głównych, który opowiada o sprawie tajemniczych morderstw, w które przypadkowo zostają zamieszani dwaj mali chłopcy. Starszy z braci z troski o własne bezpieczeństwo nie będzie chciał się podzielić całą wiedzą, jaką posiada na temat działań okolicznej mafii. Sprawi to, że znajdzie się na celowniku nie tylko przestępców, ale również bezwzględnego wymiaru sprawiedliwości. Czy pewnej prawniczce uda się uchronić chłopca przed niebezpieczeństwem?

Tytuł oryginalny: The Client
Gatunek: Thriller
Rok produkcji: 1994
Premiera: 20 lipca 1994
Reżyseria: Joel Schumacher
Scenariusz: Joel Schumacher

  Zobacz także  


Opis fabuły

Film przedstawia historię jedenastoletniego Marka Swaya i jego młodszego brata, którzy są świadkami samobójstwa adwokata. Mężczyzna na krótko przed śmiercią wyjawił im miejsce, w którym mafia ukryła zwłoki zamordowanego senatora. Sprawę morderstwa bada ambitny prokurator Roy Foltrigg, któremu rozwiązanie tej zagadki zapewniłoby awans. Mark, w obawie przed problemami, nie zamierza jednak współpracować ze śledczymi i zataja informację o ukryciu ciała polityka. Prokurator podejrzewa jednak, że chłopiec nie ujawnił mu wszystkiego i postanawia osobiście go przesłuchać. Wówczas nastolatek decyduje się poprosić o pomoc adwokata i udaje się do zrzeszenia najtańszych prawników. Tam poznaje mecenas Reggie Love, której powierza swoją tajemnicę. Kobieta postanawia za wszelką cenę pomóc chłopcu, któremu zagraża nie tylko mafia, ale również wymiar sprawiedliwości. Prawniczka ma też inne powody, dla których decyduje się zająć sprawą chłopca. W przeszłości z powodu problemów z alkoholem straciła prawo do opieki nad dziećmi. Teraz ma szansę odkupić swoje winy.

  Zobacz także  


Zwiastun

Obsada

Susan Sarandon – Reggie Love
Brad Renfro – Mark Sway
Tommy Lee Jones – Roy Foltrigg
J.T. Walsh – McThune
Mary-louise Parker – Dianne Sway
William H. Macy – doktor Greenway
Bradley Whitford – Thomas Fink
Anthony Edwards – Clint Von Hooser
Anthony LaPaglia – Barry Muldano
Kim Coates – Paul Gronke

Macie już za sobą thriller „Klient”? Jeśli tak, gorąco polecamy zobaczyć kolejne mocne produkcje, takie jak „Savages: ponad bezprawiem” oraz „Bracia Sisters”. Warto również obejrzeć film „Kroniki Riddicka”, który przeniesie was w zupełnie inny świat.

Wszystko na temat:

Filmy Kino Wszystkie tagiKomentarze: