Wonder Woman – Opis i obsada – Gdzie oglądać online?

Opublikował: Redakcja Pinbook

Data publikacji: 05-07-2019

ocena: 5     skomentuj

Wonder Woman - Materiały reklamowe

 

Wonder Woman – Twórcy i recenzja

To amerykańska produkcja fantasy – akcji, oparta na serii komiksów o tym samym tytule. Reżyserią zajęła się Patty Jenkins, reżyserka i laureatka Oscara za pierwszoplanową rolę w swoim filmie Monster (2003r.). Scenariusz napisał Allan Heinberg, zaś wytwórnią tej produkcji było DC Films, znane między innymi z filmów o Batmanie. To czwarty film należący do serii DC Extended Universe, przez niektórych nazywanej konkurencją dla filmów spod szyldu Marvela. Światowa premiera Wonder Woman miała miejsce w Szanghaju, 15 maja 2017r. Na ekrany polskich kin film trafił 2 czerwca, tego samego roku. Budżet produkcji w wysokości 120 ml USD przełożył się na ponad pięciokrotnie większe jej zarobki, w wysokości co najmniej 822 mln $.
Gdzie oglądać Wonder Woman? Aktualnie w swojej ofercie ten film posiadają conajmniej dwa portale streamingowe - Netflix i CDA.pl. Za niewielka opłatą wykupimy na nich subksrypcję dającą dostęp do filmowych bibliotek. Portale oferują również możliwość skorzystania z darmowego okresu testowego.

Przeczytaj również o innej produkcji z Universum DC - Flash!

 

Wonder Woman – Opis fabuły

To historia Diany – długowiecznej, amazońskiej księżniczki. Wychowana przez bezlitosne i zabójcze wojowniczki, obdarzona nadprzyrodzonymi mocami, zamieszkuje wraz z plemieniem odciętą od świata rajską wyspę Themyscira. Pewnego dnia niezachwiany rytm amazońskiego żywota przerywa katastrofa amerykańskiego myśliwca. Ocalały w wypadku pilot, trafia na tajemniczą wyspę, gdzie trafia w ręce wojowniczego plemienia Amazonek. Tłumacząc zajście opowiada o konflikcie, który toczy się w całym cywilizowanym świecie. Ludzkość coraz bardziej pogrąża się w brutalnej i krwawej wojnie, która wkrótce może objąć cały świat. Nieustraszona księżniczka Diana postanawia wziąć losy Ziemii w swoje ręce. Obdarzona niezwykłymi mocami i boskim orężem opuszcza swoją ojczyznę by ocalić ludzkość przed całkowitym pogrążeniem się w wirze wojny. Staje u boku ludzi by stawić czoło Aresowi – bogowi wojny odpowiedzialnemu za powstanie chaosu. W wojennym zamęcie odkrywa swoją moc i przeznaczenie, jakie pisane jest księżniczce Amazonek. Jej zdolności i niesamowite dokonania sprawiają, że góruje nad wojownikami i w trakcie przygód otrzymuje pseudonim Wonder Woman.

Fantasy to twój ulbiony gatunek? Przeczytaj o Avengers: Wojna bez granic!

Wonder Woman – obsada

Gal Gadot jako Wonder Woman

Chris Pine jako Steve Trevor

Connie Nielsen jako Królowa Hippolita

Robin Wright jako Generał Antiope

Danny Huston jako Generał Erich Ludendorff

David Thewlis jako Sir Patrick Morgan

Saïd Taghmaoui jako Sameer

Ewen Bremner jako Charlie

Oceń artykuł:
  • Średnia ocena: 5 (1 głosów)

5 (1 głosów)

Komentarze do artykułu: 1

Michał 31-07-2019

Jak dla mnie średni ale nie wiem jak dla Was

Podoba Ci się artykuł?
Polub nasz fanpage