×

Wyszukaj artykuł


Władca Pierścieni Drużyna Pierścienia - początek trylogii - Gdzie obejrzeć cały film online?

Redakcja Pinbook | 24-07-2019 | skomentuj

Władca Pierścieni Drużyna Pierścienia - początek trylogii - Gdzie obejrzeć cały film online?

Drużyna Pierścienia plakat

Oceń


Oceniam jako:

Ocena filmu:

Średnia ocena użytkowników: 0

Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia – twórcy i premiera

Pierwszy film z trylogii Władca Pierścieni w reżyserii Petera Jacksona. Jest to pełnometrażowy film fantasy produkcji amerykańsko – nowo zelandzkiej. Premiera filmu odbyła się 10 grudnia 2001 roku na ekranach światowych. Polscy widzowie mogli zobaczyć to dzieło najwcześniej 15 lutego 2002 roku. Jest to początek kultowej serii filmów opartych na powieściach Tolkiena, która ma miliony fanów na całym się świecie i jest nieodłącznym elementem popkultury. Tytuł ten zdobył 44 nagrody i otrzymał 59 nominacji. Najważniejsze z nich to oczywiście Oscary w aż 4 kategoriach: Najlepsza charakteryzacja, Najlepsza muzyka oryginalna dla Howarda Shore, Najlepsze efekty specjalne oraz Najlepsze zdjęcia dla Andrew Lesnie. Łącznie Drużyna Pierścienia była nominowana do 14 kategorii.
Gdzie możemy zobaczyć Władcę Pierścieni Drużyna Pierścienia cały film online? Tytuł znajdziemy na platformach Netflix, cda.pl, chili.com oraz możemy go jednorazowo wykupić z biblioteki YouTube.
Przeczytaj również: HBO GO

 

 

  Zobacz także  

Video dnia:Władca Pierścieni Drużyna Pierścienia – opis fabuły

Kiedyś, na pamiętnej wyprawie pod Samotną Górę Bilbo Baggins zdobył przez przypadek pierścień. Jeden z jego starych dobrych znajomych, który także uczestniczył w tamtej wyprawie - czarodziej Gandalf , zaczyna teraz podejrzewać, że jest to Jedyny Pierścień, który może dać władzę nad światem. Został on dawno temu stworzony przez Saurona we wnętrzu Góry Zagłady i teraz jego twórca chce go odzyskać, by zrealizować swoje niebezpieczne plany. Frodo Baggins , który otrzymał ten pierścień od Bilba, musi uciekać. Na naradzie w Rivendell zostaje podjęta decyzja, że drużyna złożona z dziewięciu przedstawicieli różnych ras podejmie się razem z Frodem - Powiernikiem Pierścienia - wykonać misję zniszczenia potężnego pierścienia. W Śródziemiu zanosi się na wojnę. Robi się niebezpiecznie, pojawiają się tajemniczy Czarni Jeźdźcy. Losy tej wojny nie będą jednak zależeć tak naprawdę od rozkładu sił militarnych. Wszystkie wojska będą jedynie przykrywką, losy świata zależą od Drużyny Pierścienia i od tego, czy Powiernik Pierścienia ukończy szczęśliwie swoją misję. Jest to o tyle trudniejsze, że Pierścień Władzy budzi silne pożądanie w ludziach, którzy się z nim stykają i potrafi zawładnąć ich psychiką, jeśli nie będą wystarczająco odporni. W ślad za Drużyną rusza między innymi jedna z ofiar Pierścienia Władzy - Gollum, który posunie się do wszystkiego, by odzyskać Pierścień, który kiedyś zrujnował jego życie i zrobił z niego potwora.

Przeczytaj również: Gwiezdne Wojny Zemsta Sithów

  Zobacz także  


Władca Pierścieni Drużyna Pierścienia – obsada

Elijah Wood jako Frodo Baggins
Sean Astin jako Samwise „Sam” Gamgee
Billy Boyd jako Peregrin „Pippin” Took
Dominic Monaghan jako Meriadok „Merry” Brandybuck
Ian Holm jako Bilbo Baggins
Viggo Mortensen jako Aragorn
Ian McKellen jako Gandalf Szary
Liv Tyler jako Arwena

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiDodaj komentarz