×

Wyszukaj artykuł

Uda się wygrać z przeznaczeniem?

Totalna magia – opowieść o czarach, miłości i wielopokoleniowej klątwie

Redakcja Pinbook | 21-07-2020 | skomentuj

Totalna magia – opowieść o czarach, miłości i wielopokoleniowej klątwie

"Totalna magia"/Materiały prasowe

Oceń


Oceniam jako:

Ocena filmu:

Średnia ocena użytkowników: 5 Średni

Dodaj do profilu jako

Chcę obejrzeć Już oglądałem

„Totalna magia” to zabawny film z Sandrą Bullock i Nicole Kidman w rolach głównych, w którym nie brakuje najprawdziwszych czarów i wielkich uczuć. Dwie młode czarownice, które znajdują się pod wpływem pradawnej klątwy, są skazane na życie w samotności. Wszystko więc zacznie się komplikować, gdy jedna z nich się szczerze zakocha, a druga niechcący zamorduje swojego kochanka. Obie będą miały okazję się przekonać, czy magia pozwoli im przywrócić dawny porządek i zaznać prawdziwego szczęścia u boku ukochanych osób.

Tytuł oryginalny: Practical Magic
Gatunek: Fantasy/komedia
Rok produkcji: 1998
Premiera: 16 października 1998
Reżyseria: Griffin Dunne
Scenariusz: Akiva Goldsman/Adam Brooks

  Zobacz także  


Opis fabuły

Film opowiada o losach kobiet z rodziny Owensów, na których od wieków ciąży przekazywana z pokolenia na pokolenie klątwa. Sprawia ona, że każdy mężczyzna, którego pokochają z wzajemnością, wkrótce umiera. Tak było między innymi z ojcem Sally i Gillian, którego śmierć przyczyniła się także do przedwczesnego odejścia ich zdruzgotanej matki. Dziewczynki trafiły więc pod opiekę swoich ciotek, które są czarownicami. W ciągu kolejnych lat siostry poznawały tajniki magii i zaklęć. Dorosłe już Sally i Gillian wyrosły na piękne i pewne siebie kobiety. Ich drogi się rozchodzą – Gillian wyjeżdża z jednym ze swoich licznych kochanków, natomiast Sally marzy o zwyczajnym życiu u boku ukochanej osoby. W pewnym momencie poznaje miłość swojego życia i lekceważąc legendę o klątwie wychodzi za mąż. Wkrótce jednak przeznaczenie dopada jej męża. Owdowiała Sally przenosi się wówczas z córkami do domu swoich ciotek. Gdy zjawia się tam Gillian ze swoim nowym chłopakiem Jimmym, sprawy się komplikują. Agresywny Jimmy zostaje przypadkiem zabity przez siostry. Przerażone kobiety postanawiają przywrócić go do życia.

  Zobacz także  


Zwiastun

Obsada

Sandra Bullock – Sally Owens
Nicole Kidman – Gillian Owens
Dianne Wiest – Bridget „Jet” Owens
Stockgard Channing – Frances „Fran” Owens
Goran Višnjić – Jimmy Angelov
Chloe Webb – Carla
Adrian Quinn – Gary Hallet
Evan Rachel Wood – Kylie Owens
Alexandra Artrip – Antonia Owens

Macie już za sobą „Totalną magię”? W takim razie koniecznie zobaczcie trzymające w napięciu filmy „Mój przyjaciel wróg” oraz „Essential Killing”. Fanom mocnego kina i osobom o mocnych nerwach polecamy natomiast horror „Piła mechaniczna 3D”.

Wszystko na temat:

Filmy Kino Wszystkie tagiKomentarze: