×

Wyszukaj artykuł


TOP 5 najlepszych filmów fantasy

Redakcja Pinbook | 10-04-2019 | skomentuj

TOP 5 najlepszych filmów fantasy

https://www.digitaltrends.com/movies/amazon-lord-of-the-rings-series-news-cast/

Oceń


Oceniam jako:

Ocena filmu:

Średnia ocena użytkowników: 5 Średni

Dodaj do profilu jako

Chcę obejrzeć Już oglądałem

Dawno dawno temu, za siedmioma górami…

Tak zaczynały się pierwsze poznane przez większość z nas fantastyczne historie, czyli bajki czytane nam na dobranoc. Z wiekiem, w niektórych z nas zaszczepiło się większe zamiłowanie do opowieści o smokach, bogach, nadprzyrodzonych mocach i magii. Ekranizacje naszych ulubionych książek lub komiksów to znakomite uzupełnienie dla świata wyobraźni, do którego tak bardzo lubimy się przenosić.
Prezentujemy 5, naszym zdaniem najpopularniejszych filmów z kategorii fantastyki:

5. Niekończąca się opowieść - Bastian, który po śmierci matki zamyka się w sobie. Nie radzi sobie w szkole, czuje się odrzucony przez równieśników i ojca. Pewnego razu przypadkiem trafia do antykwariatu, gdzie znajduje niesamowitą księgę, dzięki której odwiedzi fantastyczną krainę z niekończącą się historią.

4. Piraci z Karaibów – historyczna wręcz rola Johnnego Depp’a jako wiecznie pijanego Kapitana Sparrow’a. Wyjęty spod prawa, ścigany przez wrogów i to nie tylko z tego świata dowódca pirackiej jednostki, wraz z towarzyszami przeżywa przygody nie z tej ziemi, a ich końca nie widać.

3. Opowieści z Narnii – Lew, czarownica i stara szafa,czyli opowieść o przypadkiem odkrytym przez bawiące się w chowanego rodzeństwo świecie z baśni. Wynikiem wielu przypadkowych zdarzeń biorą udział w odwiecznej walce dobra ze złem, czyli baśniowych stworów z lwem Aslanem na czele przeciwko królowej śniegu.

  Zobacz także  


2. Harry Potter – wieloczęściowa ekranizacja powieści J.K. Rowling o świecie czarodziejów. Główny bohater – Harry Potter, czyli chłopiec, który przeżył zmaga się z siłami zła na usługach dążącego do zawładnięcia światem Lorda Voldemorta. Oczywiście nie jest w tym sam. Młodego czarodzieja wspierają magiczne zaklęcia, przedmioty i inni przyjaciele ze świata czarów.

1. Władca Pierścieni – Cykl historii ze Świata Śródziemia prawiących o losach pierścienia dającego władzę nad światem. Popis wyobraźni J. R. Tolkiena jako pisarza, znajduje godną siebie ekranizację. Niepowtarzalny mistyczny klimat, w jaki wprowadzają nas Hobbici, Elfy, Orkowie, Krasnoludy i potężna magia to powód, dla którego to universum cieszy się taką popularnościa.


Wszystko na temat:

Wszystkie tagiKomentarze: