×

Wyszukaj artykuł

Druga część kultowej serii

Terminator 2: Dzień sądu online

Redakcja Pinbook | 18-11-2019 | skomentuj

Terminator 2: Dzień sądu online

Plakat Terminator 2: Dzień sądu

Oceń


Oceniam jako:

Ocena filmu:

Średnia ocena użytkowników: 5 Średni

Dodaj do profilu jako

Chcę obejrzeć Już oglądałem

Terminator 2: Dzień sądu - twórcy i premiera

„Terminator 2: Dzień sądu” to pełnometrażowy film amerykański z gatunku science fiction. Film znany jest także pod tytułami „Terminator 2: Dzień rozrachunku” oraz „Terminator 2: Ostateczna rozgrywka”. Za reżyserię odpowiedzialny jest James Cameron, twórca takich filmów jak „Titanic” czy „Obcy”. Opracowaniem scenariusza zajął się James Cameron oraz William Wisher Jr. Tytuł ujrzał światło dzienne 3 lipca 1991 roku, w Stanach Zjednoczonych. Dopiero rok później, 5 maja 1992 roku pojawił się w polskich kinach. Film jest kontynuacją filmu „Terminator”. Film został okrzyknięty jednym z najlepszych z serii. Dodatkowo okazał się jednym z przełomowych jeśli chodzi o efekty specjalne. Akcja filmu rozgrywa się w 1995 roku. Do przeszłości wysłany zostaje android, którego zadaniem jest zabicie dziesięcioletniego John’a Connor’a. W tym samym czasie Terminator grany przez Arnolda Schwarzeneggera, zostaje wysłany do przeszłości, aby chronić chłopca. W rolach głównych występują Arnold Schwarzenegger, Linda Hamilton oraz Edward Furlong. Film został nagrodzony trzynaście razy. W tym zdobył cztery Oscary w kategoriach: najlepsza charakteryzacja, najlepsze efekty specjalne, najlepszy dźwięk oraz najlepszy montaż dźwięku.
Gdzie oglądać „Terminator 2: Dzień sądu” cały film online? Tytuł znajdziemy w serwisach cda.pl oraz fili.cc. Portale te, za niewielką opłatą, dają nam dostęp do nieograniczonej biblioteki filmów i seriali online.

Przeczytaj również: Terminator

  Zobacz także  


Terminator 2: Dzień sądu - opis fabuły

Przenosimy się do roku 1995, czyli jedenaście lat po wydarzeniach, które miały miejsce w pierwszej części serii. John Connor ma dziesięć lat i mieszka z rodziną zastępczą w Los Angeles. Jego matka, Sarah Connor, którą znamy z poprzedniej części, została aresztowana i zamknięta w szpitalu psychiatrycznym. W tym samym czasie, w przyszłości w 2029 roku Skynet wysyła android’a w przeszłość do 1995 roku. Jego zadaniem jest zabicie John’a Connor’a. W przyszłości John Connor wysyła przeprogramowanego przez siebie Terminatora, by chronił on jego młodsze wcielenie.

Przeczytaj również: Terminator 3: Bunt Maszyn

  Zobacz także  


Terminator 2: Dzień sądu - obsada

Arnold Schwarzenegger jako Terminator (Model T-800)
Robert Patrick jako Terminator (Model T-1000)
Linda Hamilton jako Sarah Connor
Edward Furlong jako John Connor
Michael Biehn jako Kyle Reese
Earl Boen jako doktor Peter Silberman
Joe Morton jako doktor Miles Dyson
S. Epatha Merkerson jako Tarissa Dyson

Wszystko na temat:

Arnold Schwarzenegger Linda Hamilton James Cameron Filmy online Filmy science fiction online Wszystkie tagiKomentarze: