×

Wyszukaj artykuł

Magiczny film dla całej rodziny

Niania – tylko ona może zaprowadzić porządek

Redakcja Pinbook | 29-07-2020 | skomentuj

Niania – tylko ona może zaprowadzić porządek

"Niania"/Materiały promocyjne

Oceń


Oceniam jako:

Ocena filmu:

Średnia ocena użytkowników: 5 Średni

Dodaj do profilu jako

Chcę obejrzeć Już oglądałem

„Niania” to magiczna komedia z Emmą Thompson w roli głównej. Aktorka w filmie wcieliła się w postać tytułowej bohaterki, która jest dość nieprzeciętną osobą – chociaż jest niezwykle brzydka, posiada wyjątkowe magiczne moce, które sprawiają, że potrafi poskromić nawet najbardziej niesforne dzieci. Gdy zjawi się w domu pełnym nieposłusznych pociech, zupełnie odmieni ich dotychczasowe życie. W filmie nie brakuje humoru, przygód i oczywiście - szczypty magii. „Niania” jest idealną propozycją dla osób, które planują seans z całą rodziną.

Tytuł oryginalny: Nanny McPhee
Gatunek: Fantasy / Komedia
Rok produkcji: 2005
Premiera: 21 października 2005
Reżyseria: Kirk Jones
Scenariusz: Emma Thompson

  Zobacz także  


Opis fabuły

Film przedstawia historię siedmiorga dzieci państwa Brown, które są prawdziwymi łobuzami. Nie może sobie z nimi poradzić żadna z siedemnastu zatrudnionych do tej pory niań, które jedna za drugą rezygnują z posady. Krnąbrne dzieci nie słuchają się też swojego owdowiałego ojca, który już zupełnie stracił nadzieję na to, że ktoś jeszcze uratuje tę sytuację. Wkrótce w domu Brownów zjawia się nowa niania McPhee, która wprawdzie nie grzeszy urodą, ale jest niezwykle inteligentna, a także bardzo poważna i surowa. Wkrótce się okazuje, że stosuje ona dość niezwykłe metody wychowawcze. Kobieta korzysta ze swoich magicznych zdolności sprawiając, że wybryki dzieci obracają się przeciwko nim. Chociaż niania zaczyna opanowywać niesforne dzieci pana Browna, w jego życiu pojawiają się kolejne zmartwienia. Ciotka Adelajda, która wspierała go finansowo grozi, że jeśli nie ożeni się ponownie w ciągu miesiąca, trafi do więzienia dla dłużników, a jego dzieci czeka sierociniec. Jedyną odpowiednią kandydatką na żonę jest okropna pani Quickly, a tymczasem pan Brown skrycie kocha się w swojej służącej, Evangelinie...

  Zobacz także  


Zwiastun

Obsada

Emma Thompson – Nanny McPhee
Colin Firth – pan Brown
Kelly Macdonald – Evangeline
Celia Imrie – Selma Quickly
Derek Jacobi – pan Wheen
Patrick Barlow – pan Jowls
Imelda Staunton – pani Blatherwick
Thomas Brodie-Sangster – Simon Brown
Angela Lansbury – Adelaide

Jeśli zainteresował was film „Niania” z pewnością spodoba wam się również zabawna komedia „Faceci w czerni”. Zachęcamy także do zapoznania się z takimi świetnymi produkcjami jak „Łowca androidów” oraz „Maria, królowa Szkotów”.

Wszystko na temat:

Kino Filmy Wszystkie tagiKomentarze: