Mechaniczna pomarańcza - gdzie oglądać online?

Opublikował: Redakcja Pinbook

Data publikacji: 12-08-2019

ocena: 0     skomentuj

Mechaniczna pomarańcza plakat

Mechaniczna pomarańcza – twórcy i premiera

To pełnometrażowy film produkcji amerykańsko-brytyjskiej z gatunku dramat, science-fiction. Za reżyserię odpowiedzialny jest Stanley Kubrick, twórca filmów „Pełny magazynek” oraz „Lśnienie”. Opracowaniem scenariusza również zajął się Kubrick. Tytuł ujrzał światło dzienne 19 grudnia 1971 roku na ekranach kin światowych. Polscy widzowie mogli zapoznać się z filmem 31 grudnia 1990 roku. Jest to ekranizacja powieści Anthony’ego Burgessa o tym samym tytule. Alex DeLarge wraz ze swoim gangiem sieje spustoszenie na ulicach. Kiedy trafia do więzienia, otrzymuje propozycję odmiany swojego życia. W rolach głównych występują: Malcolm McDowell, Patrick Magee, Warren Clarke oraz Adrienne Corri. Dzieło otrzymało łącznie 10 nagród filmowych i 19 nominacji. Wytwórnie odpowiedzialne za produkcję filmu to Warner Bros. Oraz Hawk Films.
Gdzie możemy obejrzeć „Mechaniczna pomarańcza” cały film online? Tytuł znajdziemy w serwisach cda.pl i chili.com, na platformie Netflix oraz w bibliotece filmów YouTube. Portale te, za niewielką opłatą, dają nam dostęp do nieograniczonej kolekcji filmów i seriali online.
Przeczytaj również: Psychoza

Mechaniczna pomarańcza – opis fabuły

Historia czterech wandali: Pete'a, Georgiego, Dima oraz przywódcy grupy Alexa. Wieczory chłopcy spędzają przesiadując w barze i pijąc mleko, wsłuchują się w przepiękną muzykę Ludwiga van Beethovena. W nocy zaś w pełni oddają się swojemu hobby, jakim jest bicie i dręczenie znacznie słabszych od siebie. Jednak ich "szczęście" nie trwa wiecznie. W grupie dochodzi do małych sprzeczek. Na poprawienie sobie humorów chłopcy postanawiają popełnić zbrodnię. Sytuacja wymyka się spod kontroli i dochodzi do tragedii. Przyjaciele Alexa wydają go policji. Chłopak trafia do więzienia. Po kilku spędzonych tam latach otrzymuje propozycję wzięcia udziału w dziwnym eksperymencie.

Przeczytaj również: Pełny magazynek

Mechaniczna pomarańcza – obsada

Malcolm McDowell jako Alexander „Alex” DeLarge
Warren Clarke jako Dim
James Marcus jako Georgie
Patrick Magee jako Frank Alexander
Adrienne Corri jako pani Alexander
Michael Bates jako Chief Guard
John Clive jako aktor
Aubrey Morris jako pan P.R. Deltoid

Oceń artykuł:
  • Średnia ocena: 0 (0 głosów)

0 (0 głosów)

Komentarze do artykułu: 0

Podoba Ci się artykuł?
Polub nasz fanpage