Król Artur: Legenda Miecza – Opis i obsada – Gdzie oglądać?

Opublikował: Redakcja Pinbook

Data publikacji: 10-07-2019

ocena: 0     skomentuj

plakat filmu

Król Artur: Legenda Miecza – Twórcy i premiera

To pełnometrażowy film fantasy produkcji USA w reżyserii Guya Ritchiego, który we współpracy z Joby’m Haroldem napisał również scenariusz. Wytwórnią odpowiedzialną za tą produkcje jest Safehouse Productions wraz z Village Roadshow Productions. Premiera miała miejsce 7 maja 2017r. Film nie przyniósł twórcom zysku, budżet szacowany na 175 mln USD dał łączny przychód w wysokości 148 mln $. 
Gdzie oglądać Król Artur: Legenda Miecza online? Obecnie ten film w swojej ofercie posiada cała „trójka gigantów video na życzenie”, czyli CDA.pl, Netflix i HBO GO. Swoim abonentom udostępniają treści video w zamian za niewielką miesięczną opłatę lub po skorzystaniu z darmowego okresu testowego. 

Lubisz filmy fantasy? Oglądałeś/aś już Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć?

Król Artur: Legenda Miecza – Opis fabuły

To klasyczna historia o legendarnym Arturze dzierżącym miecz – Excalibur. Akcja zaczyna się w podejrzanych, ciemnych zaułkach Londonium, gdzie tytułowy bohater wraz ze swoją ferajną wiedzie życie rzezimieszka. Życie upływa im na zdobywaniu grosza w mniej lub bardziej legalny sposób i spędzaniem go na przyjemności. Wszystko zmienia się gdy przypadkiem w jego ręce trafia miecz – Excalibur. Początkowo, główny bohater nie zdaje sobie sprawy, że to nie kwestia przypadku lecz przeznaczenie napisane przez los. Kiedy uświadamia sobie jak wielka moc drzemie w mieczu, staje przed ciężkim wyborem. Wykorzystać go by wieść lekkie życie, czy spełnić swoje przeznaczenie i przywrócić ład w krainie zagrabionej przez mordercę rodziców Artura. Tyran, król Vortigern to samozwańczy władca, który swoją pozycję osiągnął przez spisek i zabójstwo ówczesnych włodarzy.  Aby przywrócić sprawiedliwość, Artur dołącza do sił rebeliantów i podąża za tajemniczą niewiastą – Ginewrą. Uczy się władać swoim potężnym orężem i wykorzystywać jego możliwości by zmierzyć się ze swoimi słabościami i ostatecznie zjednoczyć podzielony lud i zmierzyć się ze złym władcą. Czy wystarczy mu sił i determinacji by spełnić swoje powołanie?

Przeczytaj ranking TOP 5 najlepszych filmów fantasy i wybierz kolejny film z tego gatunku.

Król Artur: Legenda Miecza – obsada

Charlie Hunnam jako Artur

Astrid Bergès-Frisbey jako Mag

Jude Law jako Vortigern

Djimon Hounsou jako Bedivere

Eric Bana jako Uther

Aidan Gillen jako Bill

Freddie Fox jako Rubio

Craig McGinlay jako Percival

Oceń artykuł:
  • Średnia ocena: 0 (0 głosów)

0 (0 głosów)

Komentarze do artykułu: 0

Podoba Ci się artykuł?
Polub nasz fanpage