×

Wyszukaj artykuł

Sporo akcji i humoru

Deadpool - Marvel dla dorosłych

Iwo | dnia: 04-11-2020 | skomentuj

Deadpool - Marvel dla dorosłych

Materiały promocyjne filmu

Oceń


PEŁNY DOSTĘP tylko dla ZAREJESTROWANYCH

Oceniam jako:

Ocena filmu:

Średnia ocena użytkowników: 5 Średni

Dodaj do profilu jako

Chcę obejrzeć Już oglądałem

"Deadpool" to amerykański film science fiction na podstawie postaci o tej samej nazwie z serii komiksów wydawnictwa Marvel Comics. Za scenariusz odpowiedzialni są Rhett Reese i Paul Wernick, natomiast reżyserią filmu zajął się Tim Miller. Tytuł ujrzał światło dzienne 21 stycznia 2016 roku w kinach światowych, na polskie ekrany trafił natomiast 12 lutego tego samego roku. Jest to ósmy film w uniwersum filmowo-serialowym osadzonym w świecie X-Men. Film był pierwszym od studia Marvel skierowanym bezpośrednio do dojrzałej publiki. Nieograniczony przez restrykcje wiekowe zaskoczył widzów i krytyków, zyskując ich sympatię. Skutkiem tego jest 9 wygranych nagród oraz 26 nominacji. Najważniejsze ze statuetek to dwa Złote Globy w kategoriach Najlepsza komedia lub musical oraz Najlepszy aktor w komedii lub musicalu dla odgrywającego główną rolę Ryana Reynoldsa.

Tytuł oryginalny: Deadpool 
Gatunek: Komedia / Akcja / Sci-Fi
Reżyseria: Tim Miller
Scenariusz: Rhett Reese / Paul Wernick
Rok premiery: 2016
Kraj: USA

  Zobacz także  


Deadpool – Opis fabuły

Ekranizacja jednego z najoryginalniejszych komiksów Marvel Comics. Wade Wilson niegdyś był agentem służb specjalnych, a obecnie jest najemnikiem. Próbując walczyć ze śmiertelną chorobą poddany zostaje nielegalnemu eksperymentowi, w wyniku którego nabywa niezwykłych mocy samoregenerowania. Odtąd staje się znany jako „Deadpool” i wyposażony w nowe zdolności oraz czarne poczucie humoru wyrusza na misję wymierzenia sprawiedliwości człowiekowi, który niemal zniszczył mu życie. Film obecnie dostępny jest w internecie - znajdziemy go między innymi w ofercie streamingowych serwisów iTunes, Chili, Player, Rakuten czy VOD.pl. Poniżej obejrzeć możecie natomiast zwiastun filmu i zapoznać się z jego obsadą. 

  Zobacz także  


Deadpool – zwiastun

Deadpool – obsada

Ryan Reynolds – Wade Wilson / Deadpool
Morena Baccarin jako Vanessa Carlysle
Ed Skrein jako Francis / Ajax
T.J. Miller jako Jack Hammer / Weasel
Gina Carano jako Angel Dust
Leslie Uggams jako Niewidoma Al
Brianna Hildebrand jako Ellie Phimister / Negasonic Teenage Warhead
Karan Soni jako Dopinder

W rolę nietypowego bohatera wcielił się Ryan Reynolds, którego podziwiać możemy także między innymi w filmach Klucz do wieczności czy Narzeczony mimo woli.

Wszystko na temat:

Filmy Filmy online Wszystkie tagiKomentarze:


Dodaj komentarz