×

Wyszukaj artykuł

Baśń nie tylko dla dzieci

Czarownica online - Angelina Jolie w roli Diaboliny

Redakcja Pinbook | 19-11-2019 | skomentuj

Czarownica online - Angelina Jolie w roli Diaboliny

Plakat "Czarownica"

Oceń


Oceniam jako:

Ocena filmu:

Średnia ocena użytkowników: 5 Średni

Dodaj do profilu jako

Chcę obejrzeć Już oglądałem

Czarownica - twórcy i premiera

„Czarownica” to pełnometrażowy film amerykański z kategorii dramatycznych baśni przygodowych. Za reżyserię odpowiedzialny jest Robert Stromberg. Opracowaniem scenariusza zajęli się Linda Woolverton oraz Paul Dini. Film zainspirowany jest postacią Diaboliny, która znana jest z disneyowskiej „Śpiącej królewny”, powstałej w 1959 roku. Tytuł ujrzał światło dzienne 28 maja 2014 roku. Film opowiada historię Diaboliny, która została zdradzona. To doświadczenie bardzo silnie na nią wpłynęło, jej czyste dotychczas serce zamienia się w kamień. Diabolina chce zemsty. W złość rzuca klątwę na nowo narodzoną córkę króla wrogiego królestwa. W rolach głównych występują Angelina Jolie, Elle Fanning, Sharlto Copley oraz Sam Riley. Film został nominowany do Oscara w kategorii najlepsze kostiumy. Wygrał kryształową statuetkę „People’s Choice” w kategoriach ulubiony film oraz ulubiony film rodzinny. „Czarownica” w 2019 roku doczekała się kontynuacji.
Gdzie oglądać „Czarownica” cały film online? Tytuł znajdziemy w serwisach cda.pl oraz HBO GO. Portale te, za niewielką opłatą, dają nam dostęp do nieograniczonej biblioteki filmów i seriali online.

Przeczytaj również: Dziennik Bridget Jones

  Zobacz także  


Czarownica - opis fabuły

Król Henryk chce pobić królestwo Knei, dlatego ogłasza, że odda rękę swojej córki oraz całe królestwo temu, kto przyniesie dowód na zabicie znienawidzonej czarownicy. W tym samym czasie Stefan ļzakochuje się w Czarownicy, o imieniu Diabolina. Jego największym pragnieniem jest rządzenie królestwem. Dlatego postanawia odciąć skrzydła Czarownicy i przekazać je królowi Henrykowi jako dowód jej zabicia. Czarownica była wściekła i nie mogła latać. Pewnego dnia dowiedziała się, że Stefan doczekał się córki. Rzuca więc na nią klątwę. W dniu 16. urodzin miała ukłuć się wrzecionem w palec i zapaść na sen, z którego się nie miała wybudzić. Czarownica, widząc załamanego Stefana, złagodziła czar, dodając do niego słowa o złamaniu, tylko za pomocą „pocałunku prawdziwej miłości”. Aurora została ukryta i wychowywana przez trzy wróżki, a wszystkie wrzeciona w królestwie spalono. Jak zakończy się ta historia? 

Przeczytaj również: Madagaskar

  Zobacz także  


Czarownica - obsada

Wersja oryginalna:

Angelina Jolie jako Czarownica
Elle Fanning jako 16-letnia królewna Aurora
Sharlto Copley jako król Stefan
Sam Riley jako Diaval, kruk
Imelda Staunton jako wróżka Flora
Juno Temple jako wróżka Hortensja
Brenton Thwaites jako książę Phillip

Polski dubbing:

Katarzyna Gniewkowska jako narrator
Magdalena Cielecka jako Diabolina
Angelika Kurowska jako Aurora
Bartłomiej Topa jako Stefan
Anna Gajewska jako Niezabudka
Elżbieta Gaertner jako Flora
Barbara Kurdej-Szatan jako Hortensja
Karol Wróblewski jako Diaval
Kamil Kula jako książę Filip
Krzysztof Gosztyła jako król Henryk
Zuzanna Jaźwińska jako młoda Diabolina
Jakub Jóźwik jako młody Stefan

Wszystko na temat:

Angelina Jolie Elle Fanning Filmy online Filmy fantasy online Wszystkie tagiKomentarze: