×

Wyszukaj artykuł

Filmowy hit Jamesa Camerona

Avatar online - Najbardziej dochodowy film w historii kina

Redakcja Pinbook | 14-11-2019 | skomentuj

Avatar online - Najbardziej dochodowy film w historii kina

Plakat Avatar

Oceń


Oceniam jako:

Ocena filmu:

Średnia ocena użytkowników: 5 Średni

Dodaj do profilu jako

Chcę obejrzeć Już oglądałem

Avatar - twórcy i premiera

Avatar to amerykański pełnometrażowy film fantastycznonaukowy. Za reżyserię oraz scenariusz odpowiedzialny jest James Cameron, twórca filmów „Titanic”, „Terminator” oraz „Obcy”. „Avatar” został stworzony w technice trójwymiarowej. Tytuł ujrzał światło dzienne 18 grudnia 2009 roku w Stanach Zjednoczonych. Swoją premierę w Polsce miał 25 grudnia 2009 roku. „Avatar” został najbardziej dochodowym filmem w historii kina, na kolejne dziesięć lat. Wyprzedził go dopiero film „Avengers: Koniec gry”, który powstał w 2019 roku. Film opowiada historie Jake Sully, który jest weteranem wojennym. Pewnego dnia ginie jego brat, a on otrzymuje propozycje prace w korporacji RDA w ramach programu Avatar. Akcja filmu toczy się od maja do sierpnia 2154 roku, a więc przenosimy się mocno w przyszłość. Film otrzymał trzy Oscary w kategoriach najlepsza scenografia i dekoracja wnętrz, najlepsze zdjęcia oraz najlepsze efekty specjalne. Został nagrodzony także Złotym Globem w kategoriach: najlepszy reżyser dramatyczny oraz reżyser. Premiera drugiej części filmu przesuwana jest z roku na rok. Najprawdopodobniej ukaże się ona w 2021 roku.
Gdzie oglądać „Avatar” cały film online? Tytuł znajdziemy w serwisie cda.pl. Portal ten, za niewielką opłatą, daje nam dostęp do nieograniczonej biblioteki filmów i seriali online.

Przeczytaj również: Altered Carbon

  Zobacz także  


Avatar - opis fabuły

Akcja filmu przenosi nas w przeszłość do 2054 roku. Głównym bohaterem jest Jake Sully, który jest sparaliżowanym od pasa w dół weteranem wojennym. Pewnego dnia umiera jego brat bliźniak, z którym mają takie samo DNA. Jake otrzymuje propozycje pracy w korporacji RDA w ramach programu Avatar. Program ten jest prowadzony na księżycu gazowego giganta w układzie Alfa Centauri – Pandorze, zamieszkanym przez rasę humanoidalnych Na’vi. Połączenie DNA stworzeń tam żyjących i ludzkiego daje możliwość stworzenia ciała zwanego avatarem. Ludzki kontroler może zdalnie sterować i odczuwać takim ciałem. Gdy Jake pojawia się w tym środowisku okazuje się, że trafił w sam środek narastającego konfliktu między przybyszami z Ziemi a Na’vi, żyjącymi w pełnej harmonii z przyrodą.

Przeczytaj również: Venom 

  Zobacz także  


Avatar - obsada

Sam Worthington – Jake Sully, Tom Sully
Zoë Saldaña – Neytiri
Sigourney Weaver – Grace Augustine
Michelle Rodriguez – Trudy Chacon
Giovanni Ribisi – Parker Selfridge
Joel David Moore – Norm Spellman
CCH Pounder – Mo’at
Wes Studi – Eytukan
Laz Alonso – Tsu’Tey
Stephen Lang – Pułkownik Miles Quaritch
Matt Gerald – Lyle Wainfleet
Sean Anthony Moran – Fike
Dileep Rao – Doktor Max Patel

Wszystko na temat:

James Cameron Filmy online Sam Worthington Zoe Saldana Sigourney Weaver Filmy science fiction online Wszystkie tagiKomentarze: