TOP5 najlepszych filmów romantycznych

TOP5 najlepszych filmów z miłością w tle

Pojawiało się już wiele filmów, które doskonale nadawały się bardziej dla mężczyzn np. najlepsze filmy wojenne czy najlepsze horrory. Nie zapominamy również o paniach, które zdecydowanie najbardziej lubią oglądać romantyczne filmy, które pokazują najpiękniejsze momenty miłości. Panie zapewne lubią również komedie romantyczne, których również tutaj nie zabraknie. Zapraszamy więc na TOP 5 najlepszych filmów z miłością w tle.

1. Pamiętnik

Któż nie wzrusza się na tym pięknym filmie, który jest niemalże przeładowany miłością? Film, który powstał na kanwie powieści Nicholasa Sparksa, więc nie było mowy o tym, że nie będzie wyciskaczem łez. W roli głównej piękna Rachel McAdams oraz Ryan Gosling. Starszy mężczyzna czyta kobiecie chorej na Alzheimera pamiętnik, który opisuje historię miłosną dziewczyny z bogatego domu – Allie, oraz biednego pracownika tartaku - Noah. Dlaczego historia jest tak wspaniała? Ponieważ pokazuje, że miłość potrafi poradzić sobie ze wszystkimi trudnościami, jakie pojawiają się na drodze i że zawsze ostatecznie zwycięża. Czy Noah i Allie ze sobą będą? Co spotka jeszcze starsze małżeństwo?

2. I że cię nie opuszczę

Kolejny wyciskać łez – również z Rachel McAdams, ale także z Channingiem Tatumem, który znany jest wszystkim zapewne z roli w Step Up. Piękna, ale bardzo smutna opowieść, która oparta została na prawdziwych wydarzeniach. Pokazuje niesamowitą miłość Paige i Leo, których życie bezpowrotnie zmienia się wskutek jednego wydarzenia. Wsiadają razem do samochodu, a przez niefortunny wypadek, w wyniku którego on został tylko lekko ranny, ona doznaje urazu czaszki i zapada w śpiączkę. Kiedy się budzi – nie pamięta swojego życia do pięciu lat wstecz. Leo próbuje pobudzić jej pamięć wspomnieniami, zdjęciami i filmami. Paige jednak traktuje go jak natręta. Ostatnią nadzieją Leo jest rozkochać w sobie swoją żonę raz jeszcze. Czy mu się to uda?

3. To tylko seks

To komedia romantyczna, która wielu osobom przypadnie do gustu. Opowiada o niesamowitej przyjaźni, która wiąże Jamie oraz Dylana. Oboje zmęczeni są nieudanymi związkami, którym kompletnie się poświęcili. Oprócz samej przyjaźni mają również wiele korzyści – główną jest seks. To kompletnie wolny związek, który sprawia, że mimo wszystko spotykają na swojej drodze różnych ludzi, z którymi potencjalnie mogliby stworzyć związek. Czy im się to uda? W głównych rolach piękna Mila Kunis oraz genialny Justin Timberlake.

zdj1

4. Miłość i inne używki

Kolejna komedia romantyczna w naszym zestawieniu. Jamie traci swoją posadę jako sprzedawca, ponieważ sypia z partnerką właściciela. Kobieciarz szybko jednak dostaje posadę jako przedstawiciel handlowy pewnego leku. Dzięki temu poznaje Maggie – chorą na Parkinsona 28-latkę z ciętym językiem, której nie da się tak łatwo sklasyfikować. Początkowo łączy ich tylko seks, ale później przeradza się to w głębsze uczucie. Co będzie dalej? Trzeba to zobaczyć! W głównych rolach przystojny Jake Gyllenhaal oraz urocza Anne Hathaway.

5. Woda dla słoni

Dość nietypowy romans, który jest jednocześnie dramatem. Młody Jacob Jankowski zostaje weterynarzem w cyrku, gdzie poznaje Marlenę, w której niemal momentalnie się zakochuje. Niestety przeszkodą jest mąż Marleny – August, który daje im popalić. Wkrótce cyrk zaczyna podupadać, więc August decyduje się na zakup słonia. Jedyną metodą jego tresury wydaje się dźganie jej metalowym szpikulcem, co nie podoba się Jacobowi i Marlenie, którzy starają się to zmienić. Rosie staje się ich wielką przyjaciółką. Jaki będzie finał historii? Czy film będzie miał happy end, czy jednak złamie wszystkim serca? W głównych rolach Robert Pattinson oraz Reese Wwitherspoon.

Jeśli jednak nie podobają wam się stricte miłosne opowieści – polecamy filmy z romansem w tle, które spodobają się nawet panom.