×

Wyszukaj artykuł

Niezwykła lekcja dojrzałości

Zmruż oczy – opowieść o wyjątkowej przyjaźni

Marta | dnia: 19-10-2020 | skomentuj

Zmruż oczy – opowieść o wyjątkowej przyjaźni

"Zmruż oczy"/Materiały prasowe

Oceń


PEŁNY DOSTĘP tylko dla ZAREJESTROWANYCH

Oceniam jako:

Ocena filmu:

Średnia ocena użytkowników: 5 Średni

Dodaj do profilu jako

Chcę obejrzeć Już oglądałem

Pewien nauczyciel o imieniu Jasiek postanawia uciec od zgiełku szkolnej klasy i wielkiego miasta. Schronienie znajduje w pozostałościach PGR-u, którego pilnuje jako stróż. W pewnym momencie w jego bezpiecznej ostoi pośród łąk zjawia się jedenastoletnia dziewczynka. Nastolatka sprawia poważne problemy wychowawcze i właśnie uciekła z domu. Szybko nawiązuje nić porozumienia z nieznajomym mężczyzną oraz jego przyjaciółmi, którzy podobnie jak ona czują się zagubieni w otaczającej ich rzeczywistości.

Rok produkcji: 2003
Gatunek: Komedia
Produkcja: Polska
Reżyseria: Andrzej Jakimowski
Scenariusz: Andrzej Jakimowski

  Zobacz także  


Opis filmu

Film przedstawia historię Jaśka, który jest byłym nauczycielem. Pracuje jako stróż i pilnuje pozostałości po dawnym PGR-ze znajdującym się w okolicach Ełku. Jest zmęczony codziennością wielkiego miasta i próbuje odnaleźć spokój w otoczeniu natury oraz wiejskiej ciszy. Za jedynych towarzyszy ma miejscowego dziwaka i pewnego młodzieńca. W tym czasie pewna jedenastoletnia dziewczynka zwana „Małą” zaczyna sprawiać poważne problemy w szkole i ucieka z domu. Wkrótce dołącza do stróża. Z pewnych powodów woli spokojne życie na odludnych łąkach od powrotu do domu. Dziewczynka zaprzyjaźnia się z mężczyzną i jego towarzyszami. Rodzice nie są w stanie namówić jej do powrotu i „Mała” zostaje na kilka tygodni pod opieką Jaśka. Ten wspólnie spędzony czas pozwoli jej dojrzeć i podjąć kluczowe decyzje w kwestii swojej przyszłości.

Zachęcamy do obejrzenia kolejnych produkcji z udziałem Zbigniewa Zamachowskiego, takich jak „Cześć, Tereska” i „Prawdziwe zbrodnie”. Warto też zobaczyć film „Pułkownik Kwiatkowski”, w którym aktor wystąpił wraz z Markiem Kondratem.

  Zobacz także  


Zwiastun

Obsada

Zbigniew Zamachowski – Jasiek
Andrzej Chyra – ojciec „Małej”
Małgorzata Foremniak – matka „Małej”
Andrzej Mastalerz – Eugeniusz
Aleksandra Prószyńska – „Mała”
Rafał Guźniczak – Sosnowski
Bartek Kuckowski – Dziekońszczuk
Kama Kowalczyk – siostra Sosnowskiego
Tomasz Wójtowicz – kierowca

Wszystko na temat:

Filmy Filmy online Wszystkie tagiKomentarze:


Dodaj komentarz