×

Wyszukaj artykuł

Pierwsza Miłość - Opis i obsada - Gdzie oglądać online?

Redakcja Pinbook | 28-06-2019 | skomentuj

Pierwsza Miłość - Opis i obsada - Gdzie oglądać online?

polsat.pl

Oceń


Oceniam jako:

Ocena filmu:

Średnia ocena użytkowników: 5 Średni

Dodaj do profilu jako

Chcę obejrzeć Już oglądałem

Pierwsza miłość – najpopularniejszy polski serial młodzieżowy

Pierwsza miłość to prawdopodobnie najlepszy polski serial młodzieżowy (i nie tylko). Emitowany głównie w telewizji Polsat oglądany jest przez ponad 2 mln widzów. Reżyserem jest Okił Khamidow, znany z m.in. Świata Według Kiepskich, nagrywany jest głównie we Wrocławiu i w jego bliskich okolicach. Na obecną chwilę powstało blisko 3 tys. odcinków i nie zapowiada się by to miał być koniec. 
Pierwsza miłość zaskarbiła sobie najwięcej oglądających wśród młodych. To zasługa młodego wieku bohaterów i sytuacji, w których się znajdują. Mimo, że oglądane na ekranie, to bardzo łatwe w znalezieniu odniesienia do prawdziwego codziennego życia. Przepis na sukces serialu dla młodych? Weź młodych i zdolnych aktorów i każ im odgrywać historie jakie spotykają młodych na co dzień, a nie tylko w filmach. 

 

 

 

  Zobacz także  


Pierwsza miłość - fabuła, opis i główne wątki

Akcja serialu rozpoczyna się, kiedy po zaginięciu matki, Danuty, Maria Radosz opuszcza rodzinną wieś – Wadlewo i udaje się na studia do Wrocławia, gdzie zamieszkuje u swoich wujostwa, Marka i Teresy oraz ich, wtedy 19-letniej, córki Kingi. W czasie spaceru Maria spotyka Pawła Krzyżanowskiego. Maria i Paweł zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. To właśnie ich tytułowa miłość jest jednym z głównych wątków serialu. 
Oglądający Pierwszą Miłość od jej początków, prześledzili również niemal całą drogę Sabiny, Błażeja, Agi, Mikołaja, którzy z porywczych i popełniających błędy młodości nastolatków przerodzili się w dojrzałych, młodych ludzi. 
Innym wątkiem serialu są postaci 3 młodych przyjaciól: Artura – wiecznego kawalera, bogatego podrywacza; Bartka – młodego lekarza, który w sferach miłosnych jest zupełnym przeciwieństwem pierwszego kolegi; oraz Patryk – młody Amerykanin, który chce rozpocząć w Polsce nowe życie. Cała trójka wraz z Pawłem, ukochanym Marysi, są zgraną grupą przyjaciół. 

 

  Zobacz także  


Kto gra w Pierwszej Miłości? - obsada

Przez blisko 3 tys. odcinków role zagrała blisko 100 różnych aktorów. Wymieniamy zatem obsadę z początków serialu, najbardziej charakterystycznych aktorów, którzy w pierwszej chwili kojarzeni są tym serialem.

Aneta Zając jako Maria Domańska od 2004

Wojciech Dąbrowski jako Jan Radosz 2004–2012, od 2018

Aleksandra Zienkiewicz jako Kinga Kulczycka od 2004

Łukasz Płoszajski jako Artur Kulczycki od 2004

Maciej Tomaszewski jako Marek Żukowski od 2004

Maria Pakulnis jako Aneta Pałkowska od 2004

Paweł Okoński jako Marian Śmiałek od 2004

Anna Ilczuk jako Emilia Miedzianowska od 2004

Rafał Kwietniewski jako Bartek Miedzianowski od 2005

Marek Pyś jako Zenon Łazanek 2005, od 2010

Włodzimierz Adamski jako Ludwik Pieczuk od 2006

Maria Gładkowska jako Jagna Miedzianowska od 2006

Jan Monczka jako Jacek Miedzianowski od 2006

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiKomentarze: