Na dobre i na złe - Opis i obsada - Gdzie oglądać?

Opublikował: Redakcja Pinbook

Data publikacji: 28-06-2019

ocena: 0     skomentuj

na dobre i na złe

Na dobre i na złe - polscy "Chirurdzy"

Oglądając „Na dobre i na złe”, nie można się powstrzymać od skojarzeń z innym znanym serialem o lekarzach - „Chirurdzy”. Podobnie jak w nim, lekarze ze szpitala w Leśnej Górze niosą pomoc pacjentom i zmagają się z własnymi problemami, tylko że nie w USA, a w zupełnie innej, polskiej rzeczywistości. Początkowo akcja serialu osnuta była wokół postaci trojga lekarzy: Zosi, Jakuba i Brunona Walickiego – trójki przyjaciół ze studiów, którzy po latach spotkali się ponownie, mając pracować razem w jednym szpitalu. Losy tych trzech bohaterów zaczęły rozwijać się równocześnie z perypetiami innych postaci (lekarzy, pielęgniarek, pozostałych pracowników leśnogórskiego szpitala).
Z czasem na pierwszy plan wysunęła się trójka młodych lekarzy-rezydentów: Wiktoria, Przemysław oraz Agata. Oprócz fabuły opartej na życiu pracowników placówki medycznej integralną częścią każdego odcinka serialu są wątki związane z pacjentami szpitala w Leśnej Górze. Fabuła jest rozbudowana na tyle, że niemal każdy widz znajdzie w nim coś dla siebie. Pojawiają się romantyczne wątki i romanse pomiędzy lekarzami; zmagania z biurokracją i problemami w pracy; pełne akcji sceny z wypadków i zdarzeń oraz oczywiście nie brak też elementów komediowych.

 

Na dobre i na złe, znajdę wreszcie. Czy tego chce czy nie, moje szczęście…

Tymi słowami zaczyna się każdy odcinek serialu Na dobre i na złe. Piosenka otwierająca i kończąca epizody skomponowana została przez Annę Jurksztowicz i do dziś wybrzmiewa w głowach blisko 4 mln oglądających regularnie widzów. Serial ten jest najdłuższym w historii polskiej telewizji pod względem liczby lat nieprzerwanej produkcji. 

Na dobre i na złe - obsada

Danuta Dębska i Stefan Tretter – Daria Trafankowska i Piotr Garlicki 

Wiktoria Manuela Consalida – Katarzyna Dąbrowska 

Rafał Konica i Marta Kozioł – Robert Koszucki i Katarzyna Bujakiewicz

Andrzej Falkowicz – Michał 

Krzysztof Radwan – Mateusz Damięcki 

Michał Wilczewski - Mateusz Janicki 

Hanna Sikorka – Marta Żmuda-Trzebiatowska 

Marcin Molenda – Filip Bobek 

Julia Burska i Artur Bart - Aleksandra Hamkało i Piotr Głowacki 

Oliwia Popławska – Marta Bryła 

Mariusz Ogielski - Filip Gurłacz

Oceń artykuł:
  • Średnia ocena: 0 (0 głosów)

0 (0 głosów)

Komentarze do artykułu: 0

Podoba Ci się artykuł?
Polub nasz fanpage