×

Wyszukaj artykuł

Kultowy serial TVP

Klan online - Opis fabuły, opinie i oceny serialu

Redakcja Pinbook | 25-11-2019 | skomentuj

Klan online - Opis fabuły, opinie i oceny serialu

Oceń


Oceniam jako:

Ocena filmu:

Średnia ocena użytkowników: 5 Średni

Dodaj do profilu jako

Chcę obejrzeć Już oglądałem

Klan - twórcy i premiera

„Klan” to polski serial obyczajowy. Premierowy odcinek ukazał się na antenie TVP1 22 września 1997 roku. Twórcą serialu jest Wojciech Niżyński. Jest to najdłuższy pod względem lat nieprzerwanej emisji serial pordukcji polskiej. Do tej pory wyemitowano ponad 3 540 odcinków tego serialu. Piosnekę tytułową wykonuj od początku trwania serialu Ryszard Rynkowski, a jej tytuł to „Życie jest nowelą”. Średni czas trwania odcinka to około 22 minut. Serial ten nadal jest kręcony. Jedną z kultowych postaci serialu jest Rysiek, króry zdobył dużą popularność w Internecie. Serial został dwuktornie nagordozny Telekamerą w 1999 i 2000 roku. „Klan" ma precyzyjną konstrukcję poszczególnych odcinków, a zmiany w niej dokonywane są zwykle kosmetyczne. Akcja każdego odcinka rozgrywa się w dniu jego emisji – tak więc obejmuje on najwyżej jedną dobę z życia bohaterów. Każdy z kolejnych odcinków rozpoczyna się od sceny z tymi samymi aktoraki, którzy byli widoczni w ostatniej scenie poprzedniego odcinka.
Gdzie możemy oglądać „Klan” cały serial online? Serial znajdziemy na platformie VOD TVP.

Przeczytaj również: Cena miłości

  Zobacz także  


Klan - opis fabuły

Serial opowiada historię trzypokoleniowej rodziny Lubiczów. Seniorami rodu są Maria i Władysław Lubiczowie. Maria jest właścicielką apteki „Pod Modrzewiem”, a jej mąż kuratorem sądowy. Para doczekała się piątki dzieci a także fromadki wnuków i prawnówków. Ich najastarszą córką jest Elżbieta, która pomaga prowadzić matce aptekę. Elżbeita wyszła za Jerzego Chojnickiego, z którym ma dwójkę dzieci, Beatę i Michała. Bratem-bliźniakiem Elżbiety jest Paweł, który jest chirurgiem i współwłaścicielem prywatnej kliniki w Warszawie. Jego żoną była Krystyna. Para ma dwójkę dzieci: Agnieszkę i młodszą Aleksandrę, a także syna Pawła. Trzecim dzieckiem Marii i Władysława jest Monika która, z powodu osobistej tragedii sprzed lat nie utrzymuje kontaktów z rodziną. Monika ma syna, Daniela. Ryszard Lubicz, który już w serialu nie żyje, miał żonę, Grażynę, która pracuje jako pielęgniarka oraz dziecko cierpiące na zepsół Downa. Dorota, najmłodsze dziecko seniorów rodu, jest zakonnicą.

Przeczytaj również: Barwy Szczęścia

  Zobacz także  


Klan - obsada

Przez 22 lata emisji serialu projawiło się w nim kilkuset aktorów. Przedstawiamy zatem tą część obsady, która gra w serialu od samego początku i stanowi swego rodzaju kultową grupę aktorów tej serii.

Tomasz Stockinger jako Paweł Lubicz
Barbara Bursztynowicz jako Elżbieta Chojnicka
Andrzej Grabarczyk jako Jerzy Chojnicki
Małgorzata Ostrowska-Królikowska jako Grażyna Kwapisz
Izabela Trojanowska jako Monika Ross
Paulina Holtz jako Agnieszka Lubicz
Kaja Paschalska jako Aleksandra Lubicz
Piotr Cyrwus jako Ryszard Lubicz
Piotr Swend jako Maciej Lubicz
Joanna Żółkowska jako Anna Surmacz
Tomasz Bednarek jako Jacek Borecki
Jacek Borkowski jako Piotr Rafalski

Wszystko na temat:

Seriale online Wszystkie tagiKomentarze: