× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Bogowie – Opis i Obsada – Gdzie oglądać online?

Redakcja Pinbook | 03-07-2019 | skomentuj

Bogowie – Opis i Obsada – Gdzie oglądać online?

plakat bogowie

Oceń


Bogowie – twórcy i premiera

To polski film fabularny z 2014 r. w reżyserii Łukasza Palkowskiego. Scenariusz na podstawie autentycznej historii ś.p ministra zdrowia Zbigniewa Religii stworzył Krzysztof Rak, znany również z Rojst (2018r.), czy Sztuka Kochania: historia Michaliny Wisłockiej (2016r.). Premiera filmu miała miejsce 10 października 2014r, a do 1 stycznia 2015r. Film obejrzało w kinach blisko 2,2mln widzów. Produkcja otrzymała liczne nagrody, w tym Złote Lwy, w kategorii najlepszy film na 39. Festiwalu Filmowym w Gdyni.
Gdzie oglądać film Bogowie?
Obecnie ten film znajdziemy na wielu platformach streamingowych, np. Netflix, Vod.pl, czy player.pl. 

Czy wiesz co to CDA.pl? Dowiedz się gdzie oglądać filmy i seriale online bez ograniczeń.

  Zobacz także  


Bogowie – opis fabuły

To opowieść o Zbigniewie Relidze, jednej z najważniejszych postaci w historii polskiej medycyny. W czasach głębokiego PRL, kiedy polska służba zdrowia była zdecydowanie w tyle względem światowych standardów, młody i ambitny chirurg postanowił dokonać przełomowych zmian. Znakomicie zapowiadający się już od początków swojej kariery lekarz, po ukończeniu studiów otrzymał stypendium naukowe w USA, gdzie odbywając praktyki znacznie poszerzył swoją wiedzę i horyzonty zawodowe. Kiedy wrócił do kraju, rozpoczął przeprowadzanie rewolucji, a jej głównym celem miało być przeprowadzenie udanej operacji przeszczepu serca. Niestety, realia ówczesnej Polski bardziej stawiały mu przeszkody, niż wspierały rozwój tej gałęzi medycyny. Zbiniew Religa zmierzyć się musiał z staroświeckimi metodami leczenia, poważanymi doktorami nauk medycyny, którzy negowali jego działania, oraz wszechobecną korupcją. Jego upór i odwaga dały efekt w postaci powstania Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii oraz pierwszej w Polsce udanej operacji przeszczepu serca. Osiągnięcie celu kosztowało młodego Religę wiele poświęceń – brak czasu dla rodziny, samotny konflikt ze swoimi mentorami, oraz prawdziwe dramaty po nieudanych operacjach. To opowieść o wielkiej i ciężkiej, niemal samotnej walce Zbigniewa Religii z czasem, systemem i swoimi słabościami. Jaką cenę przyszło mu za to zapłacić? Zobacz już dziś!

Lubisz polskie filmy? Przeczytaj o Pitbull: Niebezpieczne Kobiety.

  Zobacz także  


Bogowie – obsada

Tomasz Kot – Zbigniew Religa
Piotr Głowacki – Marian Zembala
Szymon Piotr Warszawski – Andrzej Bochenek
Magdalena Czerwińska – Anna Religa, żona Zbigniewa
Rafał Zawierucha – Romuald Cichoń
Marta Ścisłowicz – pielęgniarka Magda
Karolina Piechota – pielęgniarka Krysia
Wojciech Solarz – anestezjolog
Arkadiusz Janiczek – perfuzjonista
Cezary Kosiński – Roman Włodarski
Konrad Bugaj – młody lekarz
Magdalena Kaczmarek – pielęgniarka Jolka
Magdalena Wróbel – pielęgniarka Michalina
Milena Suszyńska – pielęgniarka Gośka
Jan Englert – profesor Wacław Sitkowski
Władysław Kowalski – Jan Moll
Zbigniew Zamachowski – Stanisław Pasyk
Marian Opania – Jan Nielubowicz
Wszystko na temat: