×

Wyszukaj artykuł

Nieco inna świąteczna historia

Zły Mikołaj – zawodowy oszust też może mieć serce

Redakcja Pinbook | 21-07-2020 | skomentuj

Zły Mikołaj – zawodowy oszust też może mieć serce

"Zły Mikołaj"/Materiały prasowe

Oceń


Oceniam jako:

Ocena filmu:

Średnia ocena użytkowników: 5 Średni

Dodaj do profilu jako

Chcę obejrzeć Już oglądałem

„Zły Mikołaj” to jedyna w swoim rodzaju komedia, która mocno odbiega od pozostałych produkcji poświęconych tematyce Świąt Bożego Narodzenia. Chociaż główny bohater na co dzień wciela się w białobrodego i poczciwego Mikołaja, w rzeczywistości nie cierpi dzieci, a ten wyjątkowy okres w roku traktuje jedynie jako okazję do łatwych kradzieży. Jak jednak na porządną świąteczną opowieść przystało, na swojej drodze spotyka wybawienie w postaci małego chłopca, który zmieni jego sposób patrzenia na świat. Czy pod jego wpływem zrezygnuje ze swojego dotychczasowego życia?

Tytuł oryginalny: Bad Santa
Gatunek: Komedia
Rok produkcji: 2003
Premiera: 18 listopada 2003
Reżyseria: Terry Zwigoff
Scenariusz: John Requa/Glenn Ficarra

  Zobacz także  


Opis fabuły

Film opowiada o losach Willy’ego T. Stoke’a, który w okresie przedświątecznym jest zawodowym Świętym Mikołajem. Jednak z tą postacią łączy go jedynie strój oraz tymczasowy przydomek. W rzeczywistości Willy jest zwykłym i bezwzględnym oszustem, który co roku dzięki swojemu przebraniu z powodzeniem okrada wielkie centra handlowe. W tym niecnym procederze pomaga mu zaprzyjaźniony karzeł Marcus, który przebiera się za skrzata. Co więcej, Willy tak naprawdę nie znosi dzieci, a święta nie mają dla niego żadnego znaczenia. Najbardziej na świecie lubi za to palić, pić, przeklinać, podrywać potrzebujące i atrakcyjne kobiety, a także oglądać telewizję. Pewnego dnia jednak życie Willy’ego zupełnie się zmienia za sprawą pewnego otyłego dziecka, któremu rówieśnicy wciąż dokuczają. Mężczyzna postanowi wykorzystać jego naiwność i potrzebę przyjaźni, żeby wprowadzić się do jego domu. Po bliższym poznaniu serce Willy’ego zacznie jednak pomału topnieć, a on sam przemieniać się w prawdziwego, Świętego Mikołaja.

  Zobacz także  


Zwiastun

Obsada

Billy Bob Thornton – Willie T. Soke
Brett Kelly – Thurman Merman
Tony Cox – Marcus
Lauren Graham – Sue
Bernie Mac – Gin Slagel
Cloris Leachman – babcia
John Ritter – Bob Chipeska
Octavia Spencer – Opal
Ethan Phillips – Roger Merman
Lauren Tom - Lois

Macie już za sobą komedię „Zły Mikołaj”? W takim razie koniecznie obejrzyjcie wyjątkowe filmy „Para do życia” i „Trzy minuty. 21:37”. Jeśli natomiast planujecie rodzinny seans, polecamy zobaczyć film „Alpejska przygoda”, który dostarczy rozrywki widzom w każdym wieku.

Wszystko na temat:

Filmy Kino Wszystkie tagiKomentarze: