× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Teoria Wielkiego Podrywu | The Big Bang Theory - Opis i obsada - Gdzie oglądać online?

Redakcja Pinbook | 28-06-2019 | skomentuj

Teoria Wielkiego Podrywu | The Big Bang Theory - Opis i obsada - Gdzie oglądać online?

teoria wielkiego podrywu

Oceń


Teoria Wielkiego Podrywu - twórcy serialu i premiera

Teoria wielkiego podrywu/The Big Bang Theory – amerykański serial komediowy stworzony przez Chucka Lorre i Billa Prady'ego, którzy są także głównymi producentami razem z Stevenem Malaro. Oprócz tego cała trójka jest głównymi scenarzystami. Premierowy odcinek emitowany został 24 sierpnia 2007r. Na kanale CBS. Polskim emitentem jest kanał Comedy Central.

 

  Zobacz także  


The Big Bang Theory - opis, fabuła

Pasadena, stan Kalifornia, USA – to właśnie tu rozgrywają się historie pięciu głównych postacii: geniuszy, wykształconych i społecznie nieprzystosowanych przyjaciół – Leonarda, Sheldona, ich sąsiadki Penny, Howarda i Rajesha. Oprócz pracy w poważanych instytutach badawczych, głównymi zajęciami panów są istnie dziecięce rozrywki – komiksy, filmy science-fiction, gry komputerowe i buszowanie po internecie. Cechujący naukowców poziom inteligencji połączony z brakiem społecznych umiejętności wraz ze zdrowym rozsądkiem „normalnej” Penny, tworzy przekomiczne kombinacje wydarzeń, które na zmianę wpędzają bohaterów w tarapaty i wyprowadzają ich na prostą.

  Zobacz także  


Big Bang Theory - obsada

W 12 sezonach przewinęły się dziesiątki bohaterów, jednak główna piątka pozostała niezmieniona. Kto wcielił się w ich role? Poniżej zamieszczamy listę:

Johnny Galecki – Leonard Leakey Hofstadter, fizyk doświadczalny ze stopniem doktora, który otrzymał w wieku 24 lat. 

Jim Parsons – Sheldon Lee Cooper, fizyk teoretyk z dwoma doktoratami, skupiający się na teorii strun. 

Kaley Cuoco – Penny, kelnerka w kawiarni, atrakcyjna sąsiadka Sheldona i Leonarda. Po długich zalotach Leonarda zakochała się w nim, uwiodła ją jego inteligencja. 

Simon Helberg – Howard Joel Wolowitz, inżynier, kolega Sheldona i Leonarda. Jako jedyny z przyjaciół-naukowców nie ma doktoratu.

Kunal Nayyar – Rajesh Ramayan „Raj” Koothrappali, doktor astrofizyki, kolega Sheldona i Leonarda, pochodzi z Indii. Ma bardzo kobiecy gust, często zachowuje się jak kobieta ale twierdzi, że nie jest gejem. 
Wszystko na temat: