Teoria Wielkiego Podrywu | The Big Bang Theory - Opis i obsada - Gdzie oglądać online?

Opublikował: Redakcja Pinbook

Data publikacji: 28-06-2019

ocena: 0     skomentuj

teoria wielkiego podrywu

Teoria Wielkiego Podrywu - twórcy serialu i premiera

Teoria wielkiego podrywu/The Big Bang Theory – amerykański serial komediowy stworzony przez Chucka Lorre i Billa Prady'ego, którzy są także głównymi producentami razem z Stevenem Malaro. Oprócz tego cała trójka jest głównymi scenarzystami. Premierowy odcinek emitowany został 24 sierpnia 2007r. Na kanale CBS. Polskim emitentem jest kanał Comedy Central.

 

The Big Bang Theory - opis, fabuła

Pasadena, stan Kalifornia, USA – to właśnie tu rozgrywają się historie pięciu głównych postacii: geniuszy, wykształconych i społecznie nieprzystosowanych przyjaciół – Leonarda, Sheldona, ich sąsiadki Penny, Howarda i Rajesha. Oprócz pracy w poważanych instytutach badawczych, głównymi zajęciami panów są istnie dziecięce rozrywki – komiksy, filmy science-fiction, gry komputerowe i buszowanie po internecie. Cechujący naukowców poziom inteligencji połączony z brakiem społecznych umiejętności wraz ze zdrowym rozsądkiem „normalnej” Penny, tworzy przekomiczne kombinacje wydarzeń, które na zmianę wpędzają bohaterów w tarapaty i wyprowadzają ich na prostą.

Big Bang Theory - obsada

W 12 sezonach przewinęły się dziesiątki bohaterów, jednak główna piątka pozostała niezmieniona. Kto wcielił się w ich role? Poniżej zamieszczamy listę:

Johnny Galecki – Leonard Leakey Hofstadter, fizyk doświadczalny ze stopniem doktora, który otrzymał w wieku 24 lat. 

Jim Parsons – Sheldon Lee Cooper, fizyk teoretyk z dwoma doktoratami, skupiający się na teorii strun. 

Kaley Cuoco – Penny, kelnerka w kawiarni, atrakcyjna sąsiadka Sheldona i Leonarda. Po długich zalotach Leonarda zakochała się w nim, uwiodła ją jego inteligencja. 

Simon Helberg – Howard Joel Wolowitz, inżynier, kolega Sheldona i Leonarda. Jako jedyny z przyjaciół-naukowców nie ma doktoratu.

Kunal Nayyar – Rajesh Ramayan „Raj” Koothrappali, doktor astrofizyki, kolega Sheldona i Leonarda, pochodzi z Indii. Ma bardzo kobiecy gust, często zachowuje się jak kobieta ale twierdzi, że nie jest gejem. 

Oceń artykuł:
  • Średnia ocena: 0 (0 głosów)

0 (0 głosów)

Komentarze do artykułu: 0

Podoba Ci się artykuł?
Polub nasz fanpage