× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Rick i Morty – Opis i obsada – Gdzie oglądać?

Redakcja Pinbook | 02-07-2019 | skomentuj

Rick i Morty – Opis i obsada – Gdzie oglądać?

adult swim

Oceń


Rick i Morty – Twórcy i premiera 

Rick i Morty to jeden z najpopularniejszych seriali animowanych skierowanych do dorosłego użytkownika. Oryginalnym zamysłem tworu Justina Roilanda oraz Dana Harmona było stworzenie parodii Powrotu do Przyszłości. Po premierze na festiwalu filmowych Channel 101, twórcy otrzymali propozycję kontynuacji serii, a jej producentem została wytwórnia Adult Swim. Premiera serialu miała miejsce w grudniu 2013r. I od razu spotkała się z ogromnym poparciem publiczności i uznaniem krytyków. Niespełna dwa lata później otrzymali oni wyczekany sezon drugi, który tylk o utwierdził pozycję Ricka i Morty’ego. Popularność serialu wzrastała pomimo długich przerw między kolejnymi częściami, zniecierpliwieni fani w 2017r. Otrzymali od twórców wyczekany prezent – sezon 3. Nikogo nie rozczarował i nie było to zaskoczeniem, że tylko powiększył on grono fanów, którzy teraz oczekują z niecierpliwością na kolejny sezon, którego premiera nieoficjalnie ma mieć miejsce już w 2020r. 
Wszystkie sezony Rick i Morty obejrzymy na CDA.pl

 

  Zobacz także  


Rick i Morty – opis i fabuła

Kolorowa kreskówka to historia szalonego, ekscentrycznego alkoholika – genialnego naukowca Ricka Sancheza. Zdegenerowany geniusz to indywiduum skupione wyłącznie na tworzeniu wyprzedzających swoją epokę wynalazków i przeżywaniu przygód. Jego kompanem jest wnuk – Morty. Podróżują wspólnie po krańcach wszechświata, a nawet innych wymiarach w coraz to bardziej wymyślnych celach. Na co dzień mieszkają w domu Beth i Jerrego – rodziców Morty’ego wraz z jego siostrą Summer. Z czasem działania dziadka i wnuczka wychodzą na jaw, a początkowo negująca i zabraniająca tego typu działań rodzina, zaczyna się do nich przekonywać, a nawet zdarza im się brać w nich udział (zwykle przez przypadek). W trakcie szalonych podróży walczą z wrogami, których szalony naukowiec narobił sobie w trakcie przygód. Unicestwiają planety, przenoszą się w czasie, zmartwychwstają i robią wiele wiele innych rzeczy, których nie sposób opisać. Pewne jest, że jeśli jest jakiś serial, który potrafi w każdym odcinku zaskakiwać widza wydarzeniami, których nie sposób przewidzieć, to jest to właśnie Rick i Morty. Mieszanka niestabilnego życia rodzinnego,  plus pomysły szalonego ojca Beth i zdolności sprowadzania na siebie kłopotów dają produkcję przepełnioną nietuzinkowym, czarnym humorem. Uwaga! Ta animowana seria zdecydowanie nie nadaje się dla młodszych widzów.

 

  Zobacz także  


Rick i Morty – obsada

Z racji tego, że mówimy o filmie animowanym, nie znajdziemy tu aktorów grających na ekranie. Poniżej zamieszczamy krótką listę osób, które użyczyły swojego głosu postaciom z kreskówki:

Justin Roiland jako Morty, Rick Sanchez

Spencer Grammer jako Summer Smith, Żona Glena

Sarah Chalke jako Beth Smith, Gazorpian

Chris Parnell jako Jerry Smith

Kari Wahlgren jako Jessica, Głos z komputera Ricka 

Brandon Johnson - Pan Goldenfold, Czarny listonosz

Ryan Ridley - Frank Palicky

Tom Kenny – Squanchy, Barman, Celnik Gromflomite, Pan Jellybean, Pizza

 

Lubisz czarny humor? Przeczytaj ranking najlepszych szwedzkich czarnych komedii!
Wszystko na temat:

Wszystkie tagiDodaj komentarz