×

Wyszukaj artykuł

Najlepszy sitcom w historii?

Przyjaciele (sezon 1) – początek niezwykłego serialu

Redakcja Pinbook | 05-10-2020 | skomentuj

Przyjaciele (sezon 1) – początek niezwykłego serialu

Materiały promocyjne serialu

Oceń


PEŁNY DOSTĘP tylko dla ZAREJESTROWANYCH

Oceniam jako:

Ocena filmu:

Średnia ocena użytkowników: 5 Średni

Dodaj do profilu jako

Chcę obejrzeć Już oglądałem

„Przyjaciele” to amerykański serial komediowy, który przez wielu uważany jest za najlepszy sitcom w historii. Produkcja opowiada o grupie przyjaciół mieszkających na Manhattanie, w Nowym Jorku. Serial zadebiutował w roku 1994 i emitowany był w ponad 100 krajach na całym świecie. Wystarczy dodać, że finałowy odcinek tylko w Stanach Zjednoczonych oglądało ponad 50 milionów osób. „Przyjaciele” doczekali się 10 sezonów (236 odcinków + 3 epizody specjalne). Serial nagrodzony został między innymi Złotym Globem i sześcioma statuetkami Emmy. W Polsce sitcom emitowany był na kanałach Canal+, Polsat, TVN, TVN 7 czy Comedy Central. Od 1 stycznia 2018 roku serial obejrzeć można także za pośrednictwem streamingowej platformy Netflix. Pierwszy sezon jest swego rodzaju wprowadzeniem do historii – widzowie poznają głównych bohaterów i stopniowo zaczynają rozumieć kierujące nimi motywacje. Wszystko przyprawione jest oczywiście potężną dawką świetnego humoru. Premiera pierwszego odcinka miała miejsce 22 września 1994. Sezon pierwszy zakończył się natomiast 18 maja 1995 roku. 

Rok produkcji: 1994
Oryginalny tytuł serialu: Friends
Gatunek: Komedia / Sitcom
Produkcja: USA
Data premiery: 22 września 1994
Liczba odcinków: 24
Reżyseria: Pamela Fryman
Platforma: Netflix

  Zobacz także  


Opis sezonu

W pierwszym sezonie „Przyjaciół” poznajemy głównych bohaterów, którymi są Phoebe, Monica, Chandler, Joey i Ross . Grupa spotyka się w nowojorskiej kawiarni Central Perk.  Joey i Chandler są współlokatorami, którzy mieszkają naprzeciwko Monici. Ross mieszka sam a Phoebe z babcią. Niespodziewanie do ich ulubionej kawiarni wpada Rachel ubrana w suknie ślubną – kobieta chwilę wcześniej uciekła sprzed ołtarza. Ostatecznie tymczasowo staje się ona współlokatorką Monici. Jest to okazja dla Rossa, którego życie także nie oszczędza – niedawno dowiedział się, że jego żona jest lesbijką. W efekcie spotkania z Rachel do Rossa wracają uczucia z liceum – w szkole średniej podkochiwał się on bowiem w przyjaciółce swojej siostry, Monici. Tak zaczyna się niesamowita przygoda z serialem, który pokochały miliony. Poniżej możecie natomiast obejrzeć zwiastun pierwszego sezonu i zapoznać się z jego obsadą.

Już niedługo na ekrany ma trafić odcinek specjalny „Przyjaciół”. Prawdopodobnie jednak będzie on nieco opóźniony z powodu pandemii.

  Zobacz także  


Przyjaciele (sezon 1) – zwiastun 

Obsada

Jennifer Aniston – Rachel Green
Courteney Cox – Monica Geller
Lisa Kudrow – Phoebe Buffay
Matt LeBlanc – Joey Tribbiani
Matthew Perry – Chandler Bing
David Schwimmer – Ross Geller

Sprawdź również inne seriale z grupą przyjaciół w roli głównej.

Wszystko na temat:

Seriale Seriale online Netflix Wszystkie tagiKomentarze:


Dodaj komentarz