Przyjaciele | Friends - Opis i obsada - Gdzie oglądac?

Opublikował: Redakcja Pinbook

Data publikacji: 28-06-2019

ocena: 0     skomentuj

Comedy Central

Przyjaciele - Twórcy serialu i premiera

Przyjaciele/Friends – amerykański serial komediowy o grupie przyjaciół mieszkających na Manhattanie, w Nowym Jorku, wyświetlany w latach 1994-2004. W Polsce serial emitowany był na antenie Canal+ (premiera), a później także w stacjach Polsat, TVN i TVN 7. Od 11 listopada 2013 roku serial można oglądać na Comedy Central Polska, a od 1 stycznia 2018 roku także na platformie Netflix. 

Gdzie oglądać Friends online?

Friends obejrzymy na stronach takich jak CDA.pl, Zalukaj.tv a od 2018 roku także na platformie Netflix. Ten ostatni wymaga płatnej subskrypcji, jednak oferuje też możliwość darmowego testu.

 

Przyjaciele - Opis serialu

Przyjaciele to historia sześciorga młodych przyjaciół z Nowego Jorku. Monica jest szefową kuchni i mieszka wraz ze swoją przyjaciółką z dzieciństwa Rachel, rozpieszczoną dziewczyną, która porzuciła przyszłego męża przed ołtarzem i postanowiła rozpocząć nowe, samodzielne życie. Naprzeciwko ich mieszkania Moniki i Rachel mieszkają Chandler, obdarzony poczuciem humoru pracownik firmy zajmującej się przetwarzaniem danych oraz Joey, niezbyt inteligenty, bezrobotny aktor. Phoebe, była współlokatorka Moniki, jest masażystką, zaś Ross, brat Moniki jest paleontologiem, którego porzuciła żona dla innej kobiety. Cała szóstka spędza razem wolny czas w kawiarence Central Perk lub w jednym z mieszkań i wplątuje się w różne zabawne sytuacje życiowe. Każde z nich poszukuje swojego miejsca na ziemi, dąży do spełnienia marzeń, dobrej kariery i znalezienia drugiej połówki. Głównym wątkiem jest jednak relacja Rossa i Rachel i przez wszystkie sezony widzowie zadają sobie pytanie czy będą parą czy ten los jednak im pisany nie jest.

 

 

Przyjaciele - Obsada

Dziesiątki aktorów pojawiły się przez wszystkie 10 serii Friends. Niezmienny pozostał jednak skład grupki tytułowych przyjaciół, w których rolach wystapili:

Jennifer Aniston – Rachel Green

Courteney Cox – Monica Geller

Lisa Kudrow – Phoebe Buffay. gra także postać Ursuli Buffay, siostry-bliźniaczki Phoebe.

Matt LeBlanc – Joey Tribbiani

Matthew Perry – Chandler Bing

David Schwimmer – Ross Geller

 

 

Oceń artykuł:
  • Średnia ocena: 0 (0 głosów)

0 (0 głosów)

Komentarze do artykułu: 0

Podoba Ci się artykuł?
Polub nasz fanpage