×

Wyszukaj artykuł

Dla niego wszystko jest możliwe

Maska (1994) – nieobliczalny heros o zielonej twarzy stawi czoła rabusiom

Redakcja Pinbook | 05-06-2020 | skomentuj

Maska (1994) – nieobliczalny heros o zielonej twarzy stawi czoła rabusiom

"Maska"/Materiały prasowe

Oceń


Oceniam jako:

Ocena filmu:

Średnia ocena użytkowników: 5 Średni

Dodaj do profilu jako

Chcę obejrzeć Już oglądałem

„Maska” to jedyna w swoim rodzaju komedia z Jimem Carreyem, który tym razem wcielił się w wyjątkowo szalonego i nieobliczalnego osobnika. Bohater filmu znajdzie tajemniczą maskę, która da mu nie tylko nadludzkie moce, ale także… zieloną twarz i ekstrawagancki garnitur. Narobi niezłego zmieszania, gdy wyjdzie na miasto, żeby wypróbować swoje nowe umiejętności. Film jest świetną propozycją dla osób, które chcą się rozerwać przed ekranem i na chwilę poczuć, czym jest prawdziwe szaleństwo.

Tytuł oryginalny: The Mask
Gatunek: Komedia
Rok produkcji: 1994
Premiera: 29 lipca 1994
Reżyseria: Chuck Russell
Scenariusz: Mike Werb

  Zobacz także  


Opis fabuły

Film przedstawia historię Stanleya Ipkissa, który jest urzędnikiem bankowym. Młody mężczyzna prowadzi zwyczajne i dość nieciekawe życie, w którym niewiele się dzieje. Pewnego dnia poznaje piękną Tinę, która przychodzi do banku jako klientka. Nie wie jednak, że Tina udaje zainteresowanie ofertą banku – w rzeczywistości obserwuje to miejsce na zlecenie swojego narzeczonego Doriana, który jest gangsterem. Stanley widzi ją ponownie tego samego dnia, gdy idzie z kolegą do nocnego klubu. Przy wejściu bohater spotyka się z gorzkim rozczarowaniem – ochrona nie wpuszcza go do lokalu, w związku z czym nie zostaje mu nic innego, jak włóczyć się po ulicach miasta. Wtedy na poboczu dostrzega leżącą maskę. Tajemniczy przedmiot wydaje się bardzo stary i nadgryziony zębem czasu. Gdy Stanley wraca do domu, postanawia przymierzyć maskę. Nagle, staje się coś zupełnie nieoczekiwanego – mężczyzna z nieśmiałego nieudacznika zmienia się w błyskotliwą i przebojową postać o zielonej twarzy, do tego ubraną w krzykliwy garnitur. Co więcej, staje się praktycznie niezniszczalny. Stanley początkowo jest przerażony, ale wkrótce zaczyna korzystać z mocy, które daje mu maska. Niebawem w tej postaci stawi czoła całej bandzie rabusiów, którzy spróbują obrabować jego bank.

  Zobacz także  


Zwiastun

Obsada

Jim Carrey – Stanley Ipkiss
Cameron Diaz – Tina Carlyle
Peter Greene – Dorian Tyrel
Peter Riegert – porucznik Mitch
Amy Yasbeck – Peggy Brandt
Richard Jeni – Charlie Schumaker
Nancy Fish – Pani Peenman
Tim Bagley – Irv Ripley

Podobała wam się „Maska”? Możemy polecić też inne świetne komedie, takie jak „Niania i wielkie bum” czy „7 krasnoludków. Las to za mało – Historia jeszcze prawdziwsza”. Może wam się również spodobać kontrowersyjny „Bruno”.

Wszystko na temat:

Filmy Kino Wszystkie tagiKomentarze: