×

Wyszukaj artykuł

Mocno namieszają w czasie

Goście w Ameryce – średniowieczni rycerze trafiają w XX wiek

Redakcja Pinbook | 07-08-2020 | skomentuj

Goście w Ameryce – średniowieczni rycerze trafiają w XX wiek

"Goście w Ameryce"/Materiały prasowe

Oceń


Oceniam jako:

Ocena filmu:

Średnia ocena użytkowników: 5 Średni

Dodaj do profilu jako

Chcę obejrzeć Już oglądałem

„Goście w Ameryce” to przezabawna komedia z Jeanem Reno i Christianem Clavierem w rolach głównych, w której dochodzi do zupełnie niespodziewanej podróży w czasie. Średniowieczny rycerz przez pomyłkę pewnego czarnoksiężnika zamiast cofnąć się o kilka dni wstecz, przeniesie się w ostatnie lata XX wieku. Jak się można domyślać, nagłe zderzenie z nowoczesnością przyprawi go o niemały zawrót głowy. Wkrótce się okaże, czy pod natłokiem wrażeń będzie umiał naprawić przeszłość i nie namieszać w przyszłości.

Tytuł oryginalny: Just Visiting
Gatunek: Komedia
Rok produkcji: 2001
Premiera: 6 kwietnia 2001
Reżyseria: Jean-Marie Poiré
Scenariusz: Christian Clavier / John Hughes

  Zobacz także  


Opis fabuły

Akcja filmu rozpoczyna się w XII wieku. Przedstawia on historię francuskiego szlachcica, hrabiego Thibaulta de Malfete, który niebawem ma poślubić córkę angielskiego króla, Rosalindę. Rycerz ma jednak konkurenta, który postanawia pozbyć się pana młodego. Namawia on czarownicę do wykonania magicznej mikstury, którą dodaje do napoju hrabiego. Pod jej wpływem Thibault doznaje halucynacji, przez które bierze swoją przyszłą żonę za potwora i ją zabija. Zrozpaczony szlachcic udaje się do czarnoksiężnika, który obiecuje przenieść go w czasie. Wkrótce rycerz wraz ze swoim sługą André przenoszą się w czasie, ale nie tam, gdzie planowali – trafiają do XX-wiecznego Chicago. Szybko zostają zatrzymani przez policję, która bierze ich za szaleńców. Z komisariatu zabiera ich pra-pra-wnuczka ukochanej Thibaulta, która jest do niej łudząco podobna. Niedługo później z odsieczą do nowoczesnej epoki przybywa sam czarnoksiężnik. Wraz z Thibaultem stanie przed trudnym zadaniem przywrócenia wszystkiemu właściwego porządku.

  Zobacz także  


Zwiastun

Obsada

Jean Reno – Hrabia Thibault
Christian Clavier – André
Christina Applegate – Rosalind / Julia
Malcolm Mcdowell – Mag
Matt Ross – Hunter
Tara Reid – Angelique
Bridgette Wilson-Sampras – Amber
John Aylward – Byron
George Plimpton – Brady

Obejrzeliście już film „Goście w Ameryce”? W takim razie koniecznie zobaczcie kolejne świetne komedie, takie jak „Chłopak do towarzystwa” czy „Wyjazd integracyjny”. Zachęcamy również do zapoznania się z poruszającym dramatem „Niebo istnieje... naprawdę”.

Wszystko na temat:

Filmy Kino Wszystkie tagiKomentarze: