× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Dr. House – Opis i obsada – Gdzie oglądać online?

Redakcja Pinbook | 04-07-2019 | skomentuj

Dr. House – Opis i obsada – Gdzie oglądać online?

dr. house - fox

Oceń


 

Dr. House – Twórcy i premiera

To medyczny serial z gatunku komediodramatu. Pomysł na jego powstanie zrodził się w 2001r. W głowach współproducentów - Davida Shore i Paula Attanasio. Zaproponowali oni telewizji FOX produkcję serii detektywistyczno – medycznej, w której akcja zamiast wokół policjantów toczyłaby się w kręgu lekarzy. Po wielu uzgodnieniach i modyfikacjach, 16 listopada 2004r. Na antenie FOX miała miejsce premierowa emisja tego serialu. Produkcją zajęły się wytwórnie Heel and Toe Films, Shore Z Productions i Bad Hat Harry Productions we współpracy z Universal Media Studios, każdy odcinek trwa ok. 45 min, a oglądać je dziś możemy na niemal każdej platformie streamingowej. Dr. House online obejrzymy na CDA.pl, Zalukaj i innych najpopularniejszych serwisach streamingowych.

Przeczytaj więcej o Zalukaj i dowiedz się gdzie oglądać filmy online.

 

  Zobacz także  


Dr. House – opis fabuły

To wyjątkowy serial, w którym znajdziemy zarówno elementy typowe dla produkcji medycznych jak i kryminalistycznych, detektywistycznych. Doktor Gregory House to prawdziwy geniusz medycyny i ekscentryk. Obdarzony ponadprzeciętną inteligencją i mizantropicznymi cechami przewodzi zespołowi diagnostów szpitala klinicznego Princeton – Plainsbro. Jak można się domyślić, jego cechy charakteru nie wszystkim przypadają do gustu, więc częstym elementem serialu są różnego rodzaju konflikty pomiędzy Housem, a podwładnym. Pojawia się w nim również wątek miłosny, w którym House wchodzi w ciężką relację z ordynatorką szpitala. Fabuła większości epizodów zawiera wspólne, charakterystyczne elementy. Niemal każdy odcinek rozpoczyna się poza szpitalem, sceną w której przedstawione jest występowanie objawów chorób. Poszkodowani trafiają do szpitala w Princeton i tam są diagnozowani przez serialowy zespół. W międzyczasie rozpoczynają się wątki innych pacjentów plus perypetie lekarzy. Akcja nabiera tempa, kiedy stan pacjentów pogarsza się do stanu krytycznego. Do akcji wkracza wtedy Dr. House, który genialnym objawieniem wpada na niekonwencjonalne sposoby leczenia, które zwykle w ostatniej chwili ratują pacjentów.  

Ciekawostka: W trakcie prób stawiania diagnoz przez zespół House’a, zawsze pojawia się teoria, że u pacjenta występuje toczeń. Ta opcja jednak nigdy nie okazuje się być trafną.

Przeczytaj o innym kultowym serialu - The Office

  Zobacz także  


Dr. House – obsada

Hugh Laurie jako Dr Gregory House

Robert Sean Leonard jako Dr James Wilson

Omar Epps jako Dr Eric Foreman

Jesse Spencer jako Dr Robert Chase

Lisa Edelstein jako Dr Lisa Cuddy

Jennifer Morrison jako Dr Allison Cameron

Peter Jacobson jako Dr Chris Taub

Olivia Wilde jako Dr Remy "Trzynastka" Hadley
Wszystko na temat: