×

Wyszukaj artykuł

Kiedyś trzeba dorosnąć

Był sobie chłopiec – historia przyjaźni, dla której wiek nie ma znaczenia

Redakcja Pinbook | 06-07-2020 | skomentuj

Był sobie chłopiec – historia przyjaźni, dla której wiek nie ma znaczenia

"Był sobie chłopiec"/Materiały prasowe

Oceń


Oceniam jako:

Ocena filmu:

Średnia ocena użytkowników: 5 Średni

Dodaj do profilu jako

Chcę obejrzeć Już oglądałem

„Był sobie chłopiec” to wzruszający komediodramat z Hugh Grantem i młodym Nicholasem Houltem w rolach głównych, który opowiada o tym, że mówiąc wprost – czasem trzeba dorosnąć. Dorosły i unikający odpowiedzialności mężczyzna w pewnym momencie spotka małego chłopca, który zupełnie zmieni jego podejście do życia. Znajomość z dwunastoletnim dzieckiem z problemami sprawi, że opierający się przed dojrzałością bohater zacznie patrzeć na rzeczywistość z innej perspektywy. Film jest świetną propozycją dla osób, które chcą się trochę pośmiać, a także uronić podczas seansu kilka łez.

Tytuł oryginalny: About a Boy
Gatunek: Komedia
Rok produkcji: 2002
Premiera: 26 kwietnia 2002
Reżyseria: Chris Weitz/Paul Weitz
Scenariusz: Chris Weitz/Paul Weitz

  Zobacz także  


Opis fabuły

Film opowiada o 36-letnim Willu Freemanie, który wiedzie beztroskie życie w Londynie. Mężczyzna nigdy nie musiał pracować, a środki na utrzymanie czerpie z tantiem za popularną kolendę, którą niegdyś skomponował jego ojciec. Will nie ma w życiu żadnych problemów, a wolny czas spędza głównie na robieniu zakupów, oglądaniu telewizji oraz umawianiu się na niezobowiązujące randki. Pewnego dnia odkrywa, że najlepszym miejscem na miłosne podboje są koła samotnych rodziców, którzy w pojedynkę wychowują dzieci. Tworzy więc sobie wyobrażonego synka o imieniu Ned, którym rzekomo sam musi się zajmować i udaje się na odbywające się w sąsiedztwie spotkanie. Na miejscu zaczyna uwodzić uroczą Susie, ale jego plany niweczy pojawienie się Marcusa, który jest synem jej przyjaciółki. Jest on dość osobliwym dwunastoletnim chłopcem, który ma problemy w domu i w szkole. Jego matka Fiona cierpi na depresję, a Marcus jest dręczony przez szkolnych rówieśników. Gdy Will przypadkiem staje się świadkiem próby samobójczej Fiony, chcąc nie chcąc musi pomóc Marcusowi.

  Zobacz także  


Zwiastun

Obsada

Hugh Grant – Will Freeman
Toni Collette – Fiona
Nicholas Hoult – Marcus
Rachel Weisz – Rachel
Isabel Brook – Angie
Sharon Small – Christine
Madison Cook – Imogen
Augustus Prew – Ali
Nicholas Hutchison – John

Podobał wam się film „Był sobie chłopiec”? W takim razie koniecznie musicie zobaczyć oparty na prawdziwej historii „Bling Ring” z Emmą Watson w roli głównej. Zachęcamy również do obejrzenia filmów „Pirania” oraz „Niewierni”.

Wszystko na temat:

Kino Filmy Wszystkie tagiKomentarze: