×

Wyszukaj artykuł

Surrealistyczna historia

Być jak John Malkovich – kto siedzi w głowie znanego aktora?

Redakcja Pinbook | 09-06-2020 | skomentuj

Być jak John Malkovich – kto siedzi w głowie znanego aktora?

"Być jak John Malkovich"/Plakat

Oceń


Oceniam jako:

Ocena filmu:

Średnia ocena użytkowników: 5 Średni

Dodaj do profilu jako

Chcę obejrzeć Już oglądałem

Film „Być jak John Malkovich” to surrealistyczna opowieść z gwiazdorską obsadą: Cameron Diaz, Johnem Cusackiem i Johnem Malkovichem. Aspirujący lalkarz, któremu sypie się życie, odkryje tajne wejście do głowy słynnego aktora. Postanowi skorzystać z nowych możliwości i wkrótce zupełnie wpłynie na losy nie tylko swoje, ale także Malkovicha. Wszystko się jeszcze bardziej skomplikuje, gdy w kolejce do zwiedzania mózgu Malkovicha stanie John Malkovich we własnej osobie.

Tytuł oryginalny: Being John Malkovich
Gatunek: Komedia
Rok produkcji: 1999
Premiera: 2 września 1999
Reżyseria: Spike Jonze
Scenariusz: Charlie Kaufman

  Zobacz także  


Opis fabuły

Film przedstawia historię Craiga Schwartza, który jest utalentowanym lalkarzem znajdującym się na skraju załamania. Nikt nie docenia jego twórczości i przedstawień, a jego małżeństwo przechodzi bardzo poważny kryzys. Pod silną presją wywieraną przez swoją żonę Lotte, podejmuje pracę urzędnika na Manhattanie. Otrzymuje biuro, które w rzeczywistości jest pokojem znajdującym się na siedem i pół piętrze biurowca. Pewnego dnia przypadkiem odkrywa, że za szafką w biurze znajduje się tajemniczy korytarz. Znudzony swoją nieciekawą pracą i zintrygowany tajnym przejściem postanawia do niego wejść. Gdy przez niego przechodzi okazuje się, że znalazł się… w głowie popularnego aktora Johna Malkovicha. Niedoszły lalkarz zaczyna widzieć świat jego oczami. Wówczas, w sposób niezrozumiały dla otoczenia, John Horatio Malkovich postanawia rzucić karierę aktorską i poświęcić się lalkarstwu. Pragnie zrobić wszystko, żeby także w tej dziedzinie osiągnąć poziom prawdziwego mistrzostwa. Jego życie zdominują z kolei myśli o dwóch kobietach – ślicznej i i urzekającej Maxine, oraz zamężnej Lotte.

  Zobacz także  


Zwiastun

Obsada

John Cusack – Craig Schwartz
Cameron Diaz – Lotte Schwartz
John Malkovich – John Horatio Malkovich
Catherine Keener – Maxine Lund
Orson Bean – Dr Lester
Mary Kay Place – Floris
Gregory Sporleder – mężczyzna w barze
Willie Garson – mężczyzna w restauracji
W. Earl Brown – pierwszy klient J.M. Inc.

Macie już za sobą film „Być jak John Malkovich”? Polecamy obejrzeć inny kolejny intrygujący film, „Fish Tank”. Z pewnością spodobają wam się takie produkcje jak „Funny People” czy „Sławna restauracja”.

Wszystko na temat:

Filmy Kino Wszystkie tagiKomentarze: