×

Wyszukaj artykuł

Twój Vincent – Film namalowany farbami – Gdzie oglądać online?

Redakcja Pinbook | 14-08-2019 | skomentuj

Twój Vincent – Film namalowany farbami – Gdzie oglądać online?

plakat filmu

Oceń


Oceniam jako:

Ocena filmu:

Średnia ocena użytkowników: 5 Średni

Dodaj do profilu jako

Chcę obejrzeć Już oglądałem

Twój Vincent – twórcy i premiera

To pełnometrażowy film z gatunku dramat, animowany techniką malarską, produkcji Polsko-Brytyjskiej. Reżyserami są: Dorota Kobiela i Hugh Welchman (zdobywca Oscara za krótkometrażowy film animowany Piotruś i Wilk), którzy stworzyli również scenariusz we współpracy z poetą Jackiem Dehnelem. Wytwórniami były: BreakThru Productions, Silver Reel, Trademark Films, CeTA i Odra-Film. Za dystrybucję odpowiedzialna jest polska firma Next-film. Światowa premiera odbyła się 12 czerwca 2017r. Na festiwalu filmów animowanych w Annecy. Film został znakomicie przyjęty przez krytyków i widzów, co potwierdzają nominacje do Złotych Globów i Nagrody Akademii Filmowej. Twój Vincent otrzymał Europejską Nagrodę Filmową za film animowany. 
Gdzie oglądać Twój Vincent cały film online? Ten tytuł znajdziemy w ofercie CDA.pl i Netflix. Z nielimitowanego dostępu do treści portali skorzystamy w ramach darmowego okresu testowego lub płatnej subskrypcji.

Przeczytaj również: Koneser - gdzie oglądać online?

  Zobacz także  


Twój Vincent – opis fabuły

To historia jednego z największych malarzy w historii – Vincenta van Ghoga, opowiedziana wspomnieniami jego najbliższych, oraz listami, które pisał do swojego młodszego brata Theo. Zmarły tragicznie na skutek postrzału pozostawił po sobie wielkie dziedzictwo kulturowe, oraz wiele niewyjaśnionych spraw. Sama jego śmierć jest owiana tajemnicą, gdyż nikt nie znał powodu, dla którego miałby zostać postrzelonym. Kiedy wszyscy, nawet najbliższa rodzina uważa, że popełnił samobójstwo, Theo odczytuje ostatni list od swojego brata, w którym pisze że ma się dobrze i jest spokojny. To rodzi podejrzenia co do prawdziwego powodu jego odejścia, a młodszy brat postanawia to wyjaśnić.
Twój Vincent to 90-minutowa historia, której każda klatka została namalowana ręcznie, przez 125 pracujących nad filmem malarzy, którzy używali tej samej techniki co Vincent. Jest to pierwszy tego typu film pełnometrażowy, wykonany taką metodą, by wręcz ożywić van Ghoga i jego najsłynniejsze obrazy. 

Przeczytaj również: Filadelfia - gdzie oglądać online?

  Zobacz także  


Twój Vincent – obsada

Douglas Booth jako Armand Roulin

Jerome Flynn jako doktor Paul Gachet

Saoirse Ronan jako Margaret Gachet

Chris O’Dowd jako listonosz Joseph Roulin

Helen McCrory jako Louise Chevalier

John Sessions jako „Ojciec” Tanguy

Eleanor Tomlinson jako Adeline Ravoux

Aidan Turner jako przewoźnik na rzece (wioślarz)

Holly Earl jako kobieta w kawiarni (La Mousmé)

Bill Thomas jako doktor Mazery

Josh Burdett jako żuaw

Robin Hodges jako podporucznik Paul-Eugène Milliet

Carole Le Clanche jako pani Ravoux

Graham Pavey jako pan Ravoux

Shaun Newnham jako właściciel nocnej kawiarni

Joe Stuckey jako idiot boy

Robert Gulaczyk jako Vincent van Gogh

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiKomentarze: