×

Wyszukaj artykuł

"The Crown" online - opis fabuły | obsada | opinie

Redakcja Pinbook | 29-08-2019 | skomentuj

"The Crown" online - opis fabuły | obsada | opinie

The Crown plakat

Oceń


Oceniam jako:

Ocena filmu:

Średnia ocena użytkowników: 5 Średni

Dodaj do profilu jako

Chcę obejrzeć Już oglądałem

The Crown – twórcy i premiera

To internetowy serial biograficzny produkcji amerykańsko-brytyjskiej, wyprodukowany na zlecenie platfroym internetowej Netflix. Pierwsza seria, licząca 10 odcinków, została udostępniona abonamentom platformy 4 listopada 2016 roku, była to premiera globalna. Premiera drugiej serii miała miejsce 8 grudnia 2017 roku. Na chwilę obecną trwają przygotowania do realizacji serii trzeciej i czwartej. Akcja serialu rozpoczyna się po śmierci króla Jerzego VI. Nową władczynią Wielkiej Brytanii zostaje jego córka Elżbieta II. Kobieta obejmuje tron w momencie, kiedy imperium chyli się ku upadkowi. Odtwórczynią roli królowej Elżbiety II jest Claire Foy. Dzieło otrzymało 2 Złote Globy w roku 2017 – dla najlepszego seriali dramatycznego oraz dla najlepszej aktorki w serialu dramatycznym za występ Claire Foy. Serialowi udało się również zdobyć aż 8 statuetek Emmy, między innymi w kategoriach najlepsza aktorka w serialu dramatycznym dla Claire Foy, najlepsza reżyseria serialu dramatycznego, najlepsze kostiumy w serialu kostiumowym, najlepsze zdjęcia w serialu godzinnym kręconym przy użyciu jednej kamery, oraz najlepszy dobór obsady serialu dramatycznego. Studia odpowiedzialne za produkcję serialu to Left Blank Pictures, Sony Pictures Television oraz Productions UK.
Gdzie możemy obejrzeć „The Crown” cały serial online? Tytuł znajdziemy w serwisie fili.cc, seriale.co oraz na platformie streamingowej Netflix. Portale te, za niewielką opłatą, dają nam dostęp do nieograniczonej biblioteki filmów i seriali online.
Przeczytaj również: Korona królów

  Zobacz także  


The Crown – opis fabuły

Pierwsza seria obejmuje wydarzenia z życia Elżbiety z lat 1947–1956, to jest od ślubu przyszłej monarchini z księciem Filipem do początków kryzysu sueskiego. Druga seria to lata 1957, w rok od kryzysu sueskiego, do narodzin księcia Edwarda, w marcu 1964 roku. Premiera trzeciej serii serialu będzie mieć miejsce w niedzielę, 17 listopada 2019 roku. Rozegra się w latach 1964 − 1972 o czasach rosnącej popularność Margaret Thatcher oraz rozwój romansu księżniczki Małgorzaty i Roddy'ego Llewellyna.

Przeczytaj również: Wikingowie

  Zobacz także  


The Crown – obsada

Claire Foy jako królowa Elżbieta II
Matt Smith jako Philip Mountbatten, książę Edynburga
John Lithgow jako sir Winston Churchill
Vanessa Kirby jako księżniczka Małgorzata
Jeremy Northam jako Anthony Eden
Victoria Hamilton jako Elżbieta, królowa matka
Josh O’Connor jako książę Karol
Pip Torrens jako Tommy Lascelles
Jared Harris jako król Jerzy VI
Andy Sanderson jako książę Henryk Windsor, diuk Gloucester
Nicholas Rowe jako Jock Colville

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiKomentarze: