×

Wyszukaj artykuł

Siedmiu samurajów – Najważniejszy film japoński w historii kina – Gdzie oglądać online?

Maciej | dnia: 14-08-2019 | skomentuj

Siedmiu samurajów – Najważniejszy film japoński w historii kina – Gdzie oglądać online?

plakat filmu

Oceń


PEŁNY DOSTĘP tylko dla ZAREJESTROWANYCH

Oceniam jako:

Ocena filmu:

Średnia ocena użytkowników: 7.5 Bardzo dobry

Dodaj do profilu jako

Chcę obejrzeć Już oglądałem

Siedmiu samurajów – Twórcy i premiera

To pełnometrażowy film z gatunku dramat, produkcji japońskiej. Reżyserem jest Akira Kurosawa, zaś scenariusz to dzieło Hideo Oguni. Produkcją zajął się Sojirō Motoki, zaś dystrubucją – Toho (Japonia). Światowa premiera miała miejsce 26 kwietnia 1954r. Film spotkał się ze znakomitym przyjęciem wśród ówczesnej, przyzwyczajonej do amerykańskich filmów publiczności i krytyków. Otrzymał liczne nagrody i nominacje, w tym do Oscara. Dziś uważany jest za jeden z najważniejszych filmów w historii światowego kina, a z całą pewnością najważniejszy pochodzący z Japoni. To jeden z nielicznych tak znanych dziś na zachodzie, filmów z kraju kwitnącej wiśni. Stał się podstawą do powstania setek późniejszych filmów akcji. Doczekał się również remake’u, oraz serii anime, bazującej na filmie.
Gdzie oglądać Siedmiu samurajów cały film online? Obecnie ten film znajdziemy w ofercie niemal każdej platformy streamingowej. Obejrzymy go na CDA.pl, Netflix, czy Fili.cc. Z platform skorzystamy w ramach darmowego okresu testowego, płatnej subskrypcji lub ograniczonej reklamami wersji. 

Przeczytaj również: Amadeusz - gdzie oglądać online?

  Zobacz także  


Siedmiu samurajów – opis fabuły

To historia z czasów XVI-wiecznej Japonii. Rozpoczyna się w małej wiosce, zamieszkałej tylko przez ciężko pracujących rolników. Poświęcają się tylko pracy i żyją w zgodzie lecz dopada ich klątwa w postaci bandytów, którzy co roku napadają na wioskę i rabują zebrane plony. Rzezimieszki często nie zostawiają mieszkańcom nawet ziarnka ryżu, co doprowadza rolników na skraj śmierci głodowej. Desperacja sięga zenitu, więc postanawiają wreszcie coś z tym zrobić i w zamian za posiłek wynajmują siedmiu roninów-samurajów bez pana. Ich znalezienie nie będzie proste, pozyskać kogoś kto obroni najniższą klasę społeczną bez godziwego wynagrodzenia to jak wygrać z rakiem. Czy znajdzie się ktoś, kto obroni rolników przed śmiercią głodową?

Przeczytaj również: Najlepsze filmy historyczne

  Zobacz także  


Siedmiu samurajów – obsada

Takashi Shimura – Kambei Shimada

Isao Kimura – Katsushiro Okamoto

Yoshio Inaba – Gorobei Katayama

Daisuke Kato – Shichiroji

Seiji Miyaguchi – Kyuzo

Minoru Chiaki – Heihachi Hayashida

 

Toshirō Mifune – Kikuchiyod

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiKomentarze:


Dodaj komentarz