×

Wyszukaj artykuł

"Rzym" online - opis fabuły | obsada | opinie

Redakcja Pinbook | 09-09-2019 | skomentuj

"Rzym" online - opis fabuły | obsada | opinie

Rzym plakat

Oceń


PEŁNY DOSTĘP tylko dla ZAREJESTROWANYCH

Oceniam jako:

Ocena filmu:

Średnia ocena użytkowników: 5 Średni

Dodaj do profilu jako

Chcę obejrzeć Już oglądałem

Rzym - obsada

Kevin McKidd jako Lucjusz Worenus – centurion 13. legionu
Ray Stevenson jako Tytus Pullo – legionista
Ciarán Hinds jako Juliusz Cezar
James Purefoy jako Marek Antoniusz
Max Pirkis / Simon Woods jako Oktawian August – syn Atii
Polly Walker jako Atia z Juliuszów
Lindsay Duncan jako Serwilia jako matka Brutusa
Kerry Condon jako Oktawia jako córka Atii
David Bamber jako Marek Tulliusz Cycero jako senator
Tobias Menzies jako Marek Juniusz Brutus jako syn Serwilli
Przeczytaj również: Alienista

  Zobacz także  


Rzym – twórcy i premiera

To historyczny serial telewizyjny wyprodukowany przez telewizje BBC oraz HBO. Wyemitowana w 2005 pierwsza seria składa się z 12 pięćdziesięciominutowych odcinków. Emisja drugiej, dzisięcioodcinkowej serii rozpoczęła się w USA 14 stycznia 2007. Początkowo twórcy planowali realizację pięciu serii. Pierwszą zrealizowano w zakładanej początkowo formie, druga miała kończyć się śmiercią Brutusa, trzecia i czwarta obejmować wojnę w Egipcie, piąta pojawienie się w Palestynie proroka (mesjasza). Jednak stacja HBO zażyczyła sobie realizację jedynie dwóch serii, ostatecznie trzeci i czwarty wątek włączono do drugiej serii, a z piątej w ogóle zrezygnowano. Akcja serialu rozgrywa się u schyłku Republiki rzymskiej i początku Cesarstwa Rzymskiego -koniec wojny w Galii, dojście Cezara do władzy oraz jego rządy, przejęcie po nim schedy przez Oktawiana Augusta. Głównymi bohaterami są Lucjusz Vorenus i Tytus Pullo -postacie historyczne wspomniane w „O wojnie galijskiej” Juliusza Cezara. Autorzy serialu skupili się na pokazaniu życia w ówczesnym Rzymie, zwyczajach i mentalności mieszkańców. Wydarzenia ogólnopolityczne pokazane są dość skrótowo, przez pryzmat bohaterów. Akcja dotyczy głównie losów dwóch rodzin oraz osób z tymi rodzinami związanych. W rolach głównych występują Kevin McKidd, Ray Stevenson oraz Ciarán Hinds. Serial został doceniony zarówno przez widzów jak i krytyków, czego dowodem jest 12 nagród branżowych i aż 21 nominacji. Dzieło zostało nagrodzone między innymi siedmioma statuetkami Emmy w kategoriach: najlepsza scenografia w serialu kręconym przy użyciu jednej kamery, najlepsze fryzury w serialu, najlepsze zdjęcia w serialu kręconym przy użyciu jednej kamery, najlepsze efekty specjalne w serialu oraz najlepsze kostiumy w serialu. Zdjęcia wykonane na potrzeby serialu realizowane były na przedmieściach dzisiejszego Rzymu, w legendarnych studiach Cinecitta – budowa planu trwała ponad 6 miesięcy i zajęła powierzchnię 5 akrów. Doborem odpowiedniej ścieżki dźwiękowej zajął się Jeff Beal.
Gdzie możemy obejrzeć „Rzym” cały serial online? Tytuł znajdziemy w serwisach Player.pl, cda.pl oraz seriale.co, a także fili.cc. Portale te, za niewielką opłatą, dają nam dostęp do nieograniczonej biblioteki filmów i seriali online.

Przeczytaj również: Spartakus

  Zobacz także  


Rzym – opis fabuły

W roku 44. przed Chrystusem. Juliusz Cezar zostaje zamordowany, a wojna domowa może zniszczyć Republikę. Po zwolnieniu przez Cezara pozycji władcy, główni gracze zaczynają nieczystą walkę o władzę. Brutalny i ambitny Marek Antoniusz usiłuje utrwalić swoją pozycję sprzymierzając się z Atią, ale na drodze staje mu jej przebiegły syn Oktawian, który został ogłoszony przez Cezara jedynym spadkobiercą. Konspirator Brutus zastanawia się, jak może przypodobać się masom, które potępiły go jako mordercę. Jego matka Servilia planuje nikczemny spisek. W międzyczasie Tytus Pullo próbuje wyciągnąć swojego przyjaciela Lucjusza Vorenusa z ciemnej otchłani, w której znalazła się jego dusza po osobistej tragedii. Po raz kolejny losy tych dwóch żołnierzy będą niewytłumaczalnie związane z fatum Rzymu.

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiKomentarze:


Dodaj komentarz