×

Wyszukaj artykuł

Okaże się skuteczny?

Czarnobyl (odcinek 4) – nowy plan działania

Redakcja Pinbook | 21-09-2020 | skomentuj

Czarnobyl (odcinek 4) – nowy plan działania

"Czarnobyl"/Materiały prasowe

Oceń


PEŁNY DOSTĘP tylko dla ZAREJESTROWANYCH

Oceniam jako:

Ocena filmu:

Średnia ocena użytkowników: 5 Średni

Dodaj do profilu jako

Chcę obejrzeć Już oglądałem

„Czarnobyl” to brytyjsko-amerykański miniserial, który został stworzony przez Craiga Mazina i wyreżyserowany przez Johana Rencka. Ukazuje on okoliczności katastrofy elektrowni jądrowej w Czarnobylu, do której doszło 26 kwietnia 1986 roku. Scenariusz do produkcji częściowo powstał w oparciu o książkę Swiatłany Aleksiejewicz „Krzyk Czarnobyla”. W serialu wystąpili między innymi Jared Harris, Emily Watson i Stellan Skarsgård. Premiera czwartego odcinka serialu zatytułowanego „The Happiness of All Mankind” odbyła się 27 maja 2019 roku na HBO.

Rok produkcji: 2019
Oryginalny tytuł serialu: Chernobyl
Tytuł odcinka: The Happiness of All Mankind
Gatunek: Historyczny
Produkcja: Wielka Brytania / USA
Data premiery: 27 maja 2019
Twórcy: Craig Mazin / Johan Renck
Platforma: HBO

  Zobacz także  


Opis odcinka

W czwartym odcinku serialu „Czarnobyl” przedstawiono dalszy ciąg walki o zabezpieczenie ruin radzieckiej elektrowni jądrowej. Fizyk Walery Legasow wciąż będzie próbował udoskonalić plan walki ze skutkami eksplozji, do której zaangażowano wielu ludzi. Zabójcze promieniowanie sprawia jednak, że możliwości działania stają się coraz bardziej ograniczone. Legasow wraz z radzieckim wicepremierem Borysem Szczerbiną zaczyną rozważać wykorzystanie księżycowych łazików do wywożenia radioaktywnych materiałów z terenów dotkniętych katastrofą. Z kolei Ulana Khomyuk będzie się starała za wszelką cenę ujawnić prawdę o przyczynach eksplozji. Władze jednak zrobią wszystko, żeby uniemożliwić jej wyjawienie niewygodnych faktów. Khomyuk przyjdzie dużo zapłacić za chęć ogłoszenia światu prawdy o katastrofie.

Jeśli obejrzeliście już czwarty odcinek serialu „Czarnobyl”, koniecznie zobaczcie teraz trzymający w napięciu film „Czarnobyl: Reaktor strachu”. Polecamy również thriller „Atomic Blonde” z Charlize Theron w roli głównej oraz postapokaliptyczne „Ludzkie dzieci”.

  Zobacz także  


Zwiastun

Obsada

Jared Harris – Walerij Legasow
Emily Watson – Ulana Khomyuk
Stellan Skarsgård – Boris Shcherbina
Mark Lewis Jones – generał Pikałow
Jessie Buckley – Ludmiła Ignatenko
Paul Ritter – Anatolij Diatłow
Barry Keoghan – Paweł
Ralph Ineson – generał Nikołaj
Josef Altin – żołnierz

Wszystko na temat:

Seriale Seriale online HBO Wszystkie tagiKomentarze:


Dodaj komentarz