×

Wyszukaj artykuł

Nikt nie jest bezpieczny

Czarnobyl (odcinek 3) – dramat Ludmiły Ignatenko

Redakcja Pinbook | 21-09-2020 | skomentuj

Czarnobyl (odcinek 3) – dramat Ludmiły Ignatenko

"Czarnobyl"/Materiały prasowe

Oceń


PEŁNY DOSTĘP tylko dla ZAREJESTROWANYCH

Oceniam jako:

Ocena filmu:

Średnia ocena użytkowników: 5 Średni

Dodaj do profilu jako

Chcę obejrzeć Już oglądałem

„Czarnobyl” to brytyjsko-amerykański miniserial, który został stworzony przez Craiga Mazina i wyreżyserowany przez Johana Rencka. Ukazuje on okoliczności katastrofy elektrowni jądrowej w Czarnobylu, do której doszło 26 kwietnia 1986 roku. Scenariusz do produkcji częściowo powstał w oparciu o książkę Swiatłany Aleksiejewicz „Krzyk Czarnobyla”. W serialu wystąpili między innymi Jared Harris, Emily Watson i Stellan Skarsgård. Premiera trzeciego odcinka serialu zatytułowanego „Open Wide, O Earth” odbyła się 20 maja 2019 roku na HBO.

Rok produkcji: 2019
Oryginalny tytuł serialu: Chernobyl
Tytuł odcinka: Open Wide, O Earth
Gatunek: Historyczny
Produkcja: Wielka Brytania / USA
Data premiery: 20 maja 2019
Twórcy: Craig Mazin / Johan Renck
Platforma: HBO

  Zobacz także  


Opis odcinka

Po wybuchu elektrowni jądrowej w Czarnobylu doszło do skażenia promieniotwórczego, które swoim zasięgiem obejmuje tereny wielu krajów europejskich. Podczas akcji ratowniczej zostali napromieniowani biorący w niej udział strażacy, w tym Wasilij Ignatienko. Jego ciężarna żona ignoruje jednak ostrzeżenia lekarzy i postanawia zbliżyć się do cierpiącego męża. W tym samym czasie Walery Legasow opracowuje plan walki ze skutkami awarii. Wciąż ma trudności z uświadomieniem państwowych urzędników o skali katastrofy oraz zagrożenia wynikającego ze skażenia środowiska. Zdaje sobie przy tym sprawę z tego, że podczas walki z rozrzuconymi po okolicy radioaktywnymi odpadami nieuniknione będą ofiary w ludziach. Rozpoczyna się więc szukanie ochotników, którzy dla dobra pozostałych mieszkańców Czarnobyla są w stanie poświęcić nie tylko swoje zdrowie, ale również życie.

Fanom serialu „Czarnobyl” polecamy również trzymający w napięciu film katastroficzny „Armageddon”. Warto też zapoznać się z filmami „Pojutrze” oraz „Dzień zagłady” z Elijahem Woodem i Robertem Duvallem w rolach głównych.

  Zobacz także  


Zwiastun

Obsada

Jared Harris – Walerij Legasow
Emily Watson – Ulana Khomyuk
Stellan Skarsgård – Boris Shcherbina
Mark Lewis Jones – generał Pikałow
Jessie Buckley – Ludmiła Ignatenko
Adam Nagaitis – Wasilij Ignatenko
Paul Ritter – Anatolij Diatłow
Baltasar Breki Samper – Ananenko
Oscar Dyekjaer Giese – Baranov

Wszystko na temat:

Seriale Seriale online HBO Wszystkie tagiKomentarze:


Dodaj komentarz