×

Wyszukaj artykuł

Czarnobyl - opis - twórcy - gdzie oglądać?

Maciej | dnia: 02-07-2019 | skomentuj

Czarnobyl - opis - twórcy - gdzie oglądać?

HBO Go

Oceń


PEŁNY DOSTĘP tylko dla ZAREJESTROWANYCH

Oceniam jako:

Ocena filmu:

Średnia ocena użytkowników: 5 Średni

Dodaj do profilu jako

Chcę obejrzeć Już oglądałem

Czarnobyl  – twórcy

Czarnobyl od HBO okazał się prawdziwym hitem. Idealnie wstrzelił się w serialową posuchę, którą obserwujemy po zakończeniu Gry o Tron. Produkcja podejmuje niełatwą tematykę dramatycznych wydarzeń z 1986 roku. Wówczas na terenie Czarnobylskiej Elektrowni Atomowej doszło do wybuchu, który spowodował przedostanie się do atmosfery i otoczenia elektrowni ogromnych ilości radioaktywnego pyłu, grafitu oraz uranu. Katastrofa była bezpośrednią przyczyną ewakuacji z pobliskich terenów ponad 350 tysięcy osób. Skutki wybuchu odczuwane były prawie w całej Europie. Do przedstawienia wydarzeń sprzed i po zdarzeniu zabrało się HBO. Mini seria, która jest efektem ich pracy okazała się prawdziwym hitem i zbiera bardzo wysokie oceny w recenzjach. 

 

  Zobacz także  


Czarnobyl – gdzie obejrzeć?

Serial dostępny jest na platformie streamingowej HBO GO. Obejrzeć tam możemy wszystkie pięć odcinków. Aby skorzystać z usługi należy założyć konto w serwisie, bądź skorzystać z promocji skierowanych do abonentów takich usług jak Cyfrowy Polsat.  HBO GO oferuje także darmowy miesiąc dla nowych użytkowników. Można więc bez opłat wypróbować usługę i obejrzeć chociażby hitowy Czarnobyl. Serial traktuje przede wszystkim o zmaganiach naukowców i prostych ludzi ze skutkami katastrofy. Starają się oni zminimalizować jej skutki i walczą z upływającym czasem. Wszystko to w przekonującym klimacie późnego Związku Radzieckiego, który za wszelką cenę stara się ukryć niewygodne wydarzenie. Oczywiście serial jest fabularyzowany i w żadnym wypadku nie należy traktować go jak produkcji dokumentalnej. Do świetnego scenariusza dobrano fantastyczną obsadę. W serialu zobaczymy między innymi Jareda Harrisa, Stellana Skarsgårda i Emily Watson

 

 

 

  Zobacz także  


Serial Czarnobyl – prawda czy fikcja?

 

Jednym z głównych zarzutów, z którymi musi sobie radzić serial jest jego język. Aktorzy rozmawiają po angielsku, co nie koresponduje z realiami wschodniej Europy. Ponadto część z przedstawionych wydarzeń odbiega nieco od faktów. Jest to jednak zabieg celowy, który ma uatrakcyjnić fabułę serialu i wzbudzać emocję. Nie chcemy jednak zdradzać fabuły i psuć zabawy osobom, które jeszcze nie miały okazji obejrzeć serialu. Radzimy podejść do niego z dystansem, który pozwoli nam na docenienie tej wyjątkowej produkcji. 

Lubisz produkcje z dreszczykiem emocji? Sprawdź nasz ranking najlepszych filmów katastroficznych.

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiKomentarze:


Dodaj komentarz