×

Wyszukaj artykuł

Braveheart - Waleczne serce - gdzie oglądać online?

Iwo | dnia: 01-08-2019 | skomentuj

Braveheart - Waleczne serce - gdzie oglądać online?

Braveheart - Waleczne serce plakat

Oceń


PEŁNY DOSTĘP tylko dla ZAREJESTROWANYCH

Oceniam jako:

Ocena filmu:

Średnia ocena użytkowników: 5 Średni

Dodaj do profilu jako

Chcę obejrzeć Już oglądałem

Braveheart – Waleczne serce – twórcy i premiera

To pełnometrażowy film produkcji amerykańskiej z gatunku dramatu historycznego. Reżyserem filmu i odtwórcą głównej roli jest Mel Gibson. Opracowaniem scenariusza zajął się Randall Wallace. Tytuł miał swoją premierę 18 maja 1995 roku w kinach światowych. Polscy widzowie mogli zapoznać się z filmem najwcześniej 8 września 1995 roku. Dzieło opowiada o przywódcy szkockiego powstania przeciwko rządom Anglii, Williamie Wallace. Film był kręcony od 6 czerwca do 26 października 1994 roku. Serwis Rotten Tomatoes przynzał mu wynik 78%. Otrzymał aż 5 Oscarów w kategoriach: najlepszy film, najlepszy reżyser dla Mel Gibson, najlepsza charakteryzacja, najlepsze zdjęcia, najlepszy montaż dźwięku. Gibson otrzymał również nagrodę Złoty Glob za najlepszą reżyserię.
Gdzie możemy obejrzeć Braveheart – Waleczne serce cały film online? Tytuł znajdziemy w serwisach cda.pl, chili.com oraz fili.cc. Portale te, za drobną opłatą, dają nam dostęp do nielimitowanej biblioteki filmów i seriali online.
Przeczytaj również: Wikingowie

  Zobacz także  


Braveheart – Waleczne serce – opis fabuły

Pod koniec XIII wieku Szkocja dostaje się pod panowanie angielskiego króla, Edwarda I. Przejęcie władzy odbywa się w wyjątkowo krwawych okolicznościach. Jednym ze świadków gwałtów i morderstw jest kilkunastoletni chłopak, William Wallace. Po latach spędzonych pod opieką wuja dorosły William wraca do rodzinnej wioski. Jedną z pierwszych osób, które spotyka, jest Murron - przyjaciółka z lat dzieciństwa. Dawne uczucie przeradza się w wielką i szczerą miłość. Niestety wkrótce dziewczyna ginie z rąk angielskich żołnierzy. Wydarzenie to staje się to momentem przełomowym w życiu młodego Szkota. William decyduje się bowiem na straceńczą walkę z okupantem i po brawurowym ataku zdobywa warownię wroga. Dzięki ogromnej odwadze zostaje wykreowany na przywódcę powstania przeciw angielskiej tyranii.

Przeczytaj również: Gladiator

  Zobacz także  


Braveheart – Waleczne serce – obsada

Mel Gibson jako William Wallace
Sophie Marceau jako Księżniczka Isabelle
Patrick McGoohan jako Król Edward I Długonogi
Catherine McCormack jako Murron
Angus Macfadayen jako Robert Bruce
Brendan Glesson jako Hamish
David O’Hara jako Stephen
Ian Bennen jako Trędowaty

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiKomentarze:


Dodaj komentarz