×

Wyszukaj artykuł

Kultowy film sprzed lat

Wszystko o Ewie – intryga w cieniu zazdrości

Redakcja Pinbook | 16-07-2020 | skomentuj

Wszystko o Ewie – intryga w cieniu zazdrości

Kadr z filmu "Wszystko o Ewie"

Oceń


Oceniam jako:

Ocena filmu:

Średnia ocena użytkowników: 5 Średni

Dodaj do profilu jako

Chcę obejrzeć Już oglądałem

Sława to pragnienie wielu z nas. Niejednokrotnie marzymy o pojawieniu się na ściance reporterskiej czy czerwonym dywanie. Nic więc dziwnego, że popularność innych często budzi naszą zazdrość. Nie jest to zjawisko nowe i znalazło ono odzwierciedlenie w kilku obrazach kinowych. Jednym z nich jest kultowy już film sprzed lat pod tytułem „Wszystko o Ewie”. 

Tytuł oryginalny: All About Eve
Gatunek: Dramat
Reżyseria: Joseph L. Mankiewicz
Scenariusz: Joseph L. Mankiewicz
Rok produkcji: 1950
Kraj: USA

  Zobacz także  


Opis filmu

Jedną z głównych bohaterek filmu pod tytułem „Wszystko o Ewie” jest Margo Channing, w której rolę wcieliła się Bette Davis. Grana przez nią bohaterka jest gwiazdą Broadwayu, która cieszy się ogromną sławą i zainteresowaniem. Jej pozycja jest bardzo pewna – pozycja otoczona jest także gronem oddanych przyjaciół i jest szczęśliwie zakochana. Jej udane życie budzi zazdrość Ewy (w tej roli Anne Baxter). Nieśmiała kobieta żyje w cieniu swojej popularnej konkurentki. Zaczyna ona knuć intrygę, która ma pozwolić jej zająć miejsce Margo. Los jednak bywa przewrotny i Ewa musi liczyć się z pewnymi konsekwencjami swoich poczynań. Ponadto w jej życiu wkrótce wydarzy się coś zupełnie niespodziewanego. Film obejrzeć można za pośrednictwem serwisów iTunes i Rakuten. Poniżej natomiast znajdziecie jego zwiastun i obsadę.

  Zobacz także  


Wszystko o Ewie – zwiastun

Obsada

Bette Davis
Anne Baxter
George Sanders
Celeste Holm
Gary Merrill
Hugh Marlowe
Gregory Ratoff
Thelma Ritter
Marilyn Monroe
Barbara Bates
Walter Hampden
Randy Stuart
Craig Hill
Leland Harris
Barbara White

Sprawdź również filmy Gangster Squad. Pogromcy mafii, Men in Black: International i Jarhead: Żołnierz piechoty morskiej.

Wszystko na temat:

Filmy Filmy online Wszystkie tagiKomentarze: