×

Wyszukaj artykuł

Uśpieni – Przeszłość, z z którą nie da się zerwać – Gdzie oglądać online?

Maciej | dnia: 13-08-2019 | skomentuj

Uśpieni – Przeszłość, z z którą nie da się zerwać – Gdzie oglądać online?

plakat filmu

Oceń


PEŁNY DOSTĘP tylko dla ZAREJESTROWANYCH

Oceniam jako:

Ocena filmu:

Średnia ocena użytkowników: 5 Średni

Dodaj do profilu jako

Chcę obejrzeć Już oglądałem

Uśpieni – twórcy i premiera

To pełnometrażowy film z gatunku dramatu, produkcji USA. Reżyserem jest Barry Levinson, który odpowiada również za scenariusz, powstały na podstawie noweli Lorenza Carcaterry. Wytwórnie Uśpionych to: Baltimore Pictures, PolyGram Filmed, Entertainment, Propraganda Films i Warner Bros. Pictures, która jest również dystrybutorem. Światowa premiera miała miejsce 18 października 1996r. Film spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem wśród fanów i krytyków. Do dziś ten film uznawany jest za wzór w swoim gatunku. 
Gdzie oglądać Uśpieni cały film online? Obecnie ten film znajdziemy na wielu platformach streamingowych np. Youtube, Cda.pl, czy HBO GO. Z ich treści skorzystamy w ramach płatnego abonamentu lub darmowego okresu testowego.

Przeczytaj również: Pianista - gdzie oglądać online?

  Zobacz także  


Uśpieni – opis fabuły

To ciężka historia czterech mężczyzn: Lorenzo, Michaela, Johna i Tommy’ego – wszyscy pochodzą z dzielnicy slumsów, gdzie w większości przypadków dzieci miały dwie możliwości do wyboru: współpraca z gangami lub społeczność Kościoła. Mimo wysiłków ówczesnego księdza – Bobby’ego, przyjaciele schodzą na złą drogę. Dokonują kradzieży na drobnych sklepikarzach, do momentu w którym jedna z nich nieomal kończy się tragicznie. Ujęci przez policję chłopcy trafiają do zakładu poprawczego. Tam zaczyna się dla nich prawdziwe piekło. Bieda i brutalność z jaką mieli do czynienia na ulicy okaże się niczym, w porównaniu z terrorem jaki zaprowadzają strażnicy więzienni. Na ich czele stoi Sean Nokes – bezwzględny, okrutny i sadystyczny naczelnik zakładu. Czworo przyjaciół szczególnie przykuwa jego uwagę, wobec czego są regularnie bici, poniżani i wykorzystywani seksualnie. Ich odsiadka jest prawdziwym horrorem, gdyż nikt nie jest w stanie im pomóc. Kiedy przyjaciele wychodzą na wolność, ich drogi rozchodzą się. Michael i Lorenzo pozostają na drodze przestępczej i kiedy po latach przypadkowo spotykają w barze swojego oprawcę, zabijają go na oczach świadków. Ponownie trafiają do więzienia, lecz z pomocą przyjdą im John i Tommy – obecnie prawnik i dziennikarz, którzy chcą dowieść sprawiedliwości.

Przeczytaj również: Mechaniczna Pomarańcza - gdzie oglądać online?

  Zobacz także  


Uśpieni – obsada

Kevin Bacon – Sean Nokes

Billy Crudup – Tommy Marcano

Robert De Niro – ksiądz Bobby

Vittorio Gassman – King Benny

Minnie Driver – Carol Martinez

Dustin Hoffman – Danny Snyder

Ron Eldard – John Reilly

Jason Patric – Lorenzo „Shakes” Carcaterra

Brad Pitt – Michael Sullivan

Terry Kinney – Ralph Ferguson

Joseph Perrino – młody Shakes

Geoffrey Wigdor – młody John

Brad Renfro – młody Michael

Jonathan Tucker – młody Tommy

Sean Patrick Reilly – młody King Benny

Zachary Ansley – Burly Man

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiKomentarze:


Dodaj komentarz