13 Powodów | 13 Reasons Why - Opis i Obsada - Gdzie oglądać?

Opublikował: Redakcja Pinbook

Data publikacji: 28-06-2019

ocena: 0     skomentuj

13 powodów – twórcy i premiera – gdzie oglądać?

Trzynaście powodów to amerykański serial autorstwa Briana Yorkeya. Powstał na podstawie książki Jaya Ashera o tym samym tytule. Producentem jest jedna z największych platform streamingowych – Netflix. Dotychczas powstały jego dwie serie, liczące łącznie 26 odcinków. Pierwszy sezon został wyemitowany 31 marca 2017r., zaś drugi rok później. Dwie serie wystarczyły, by 13 Powodów zyskało uznanie krytyków i szerokie grono fanów. Znakomita obsada oraz wyjątkowy sposób pokazania trudnej tematyki problemów nastolatków okazały się tu kluczem do sukcesu.

 

 

Netflix


Zobacz też wyróżnione noclegi na Pinbook.pl

Pensjonacik EGO

ul. Stadionowa 4,
Gołdap

80 zł

za Dobę

Ocena: Brak

Moroszka - Domki letnisk...

Krótka 7,
Władysławowo

100 zł

za Osobę

Ocena: Brak

Apartamenty Pod Kosarkam...

Ul. Skotnicka 87a,
Szczawnica

200 zł

za Dobę

Ocena: Brak


13 Reasons Why – opis i fabuła

Głównym wątkiem produkcji są losy uczennicy szkoły średniej – Hannah Baker. Motywowana przykrymi doświadczeniami podejmuje decyzję o popełnieniu samobójstwa. Zanim jednak to zrobiła, nagrała na kasetach magnetofonowych 13 wiadomości. W każdej z nich opisuje przyczyny swojej decyzji. Na pudełko z nagraniami natrafia pod drzwiami swojego domu Clay Jensen, były kolega z klasy. Tragicznie zmarła dziewczyna była nie tylko koleżanką z ławki, ale również niespełnioną sympatią młodego chłopaka. Na nagraniach opowiada swoją historię, a każda jej część jest również osobnym odcinkiem tego serialu. Założeniem Clay było, aby każdy bohater jej historii otrzymał tą przesyłkę, tworząc pewnego rodzaju łańcuch odpowiedzialności.  Każda historia jest powiązana z inną osobą, która w założeniu autorki ma być też adresatem taśm, a następnie przekazać przesyłkę kolejnej osobie. Jeśli ktoś postanowi przerwać łańcuch, kolejna osoba otrzyma osobne pudełko od dodatkowo wtajemniczonego w tę sprawę kolegi Hannah.

Kontynuacją opowieści jest drugi sezon serialu. Pokazany jest w nim proces sądowy, w którym biorą udział wszyscy powiązani historiami zmarłej dziewczyny. Celem jest wyjaśnienie przyczyny, dla której nastolatka odebrała sobie życie. W trakcie ciągnącej się rozprawy, bohaterowie dowiadują coraz więcej o sobie samych. Tragiczna historia i jej następstwa zmieniły ich podejście do wielu tematów, które dotychczas uważali za błahe lub mniej istotne. Elementem podsycającym emocje są nowe dowody w sprawie – polaroidowe zdjęcia.

Oceń artykuł:
  • Średnia ocena: 0 (0 głosów)

0 (0 głosów)

Komentarze do artykułu: 0