×

Wyszukaj artykuł


13 Powodów | 13 Reasons Why - Opis i Obsada - Gdzie oglądać?

Redakcja Pinbook | 28-06-2019 | skomentuj

13 Powodów | 13 Reasons Why - Opis i Obsada - Gdzie oglądać?

Netflix

Oceń


Oceniam jako:

Ocena filmu:

Średnia ocena użytkowników: 5 Średni

Dodaj do profilu jako

Chcę obejrzeć Już oglądałem

13 powodów – twórcy i premiera – gdzie oglądać?

Trzynaście powodów to amerykański serial autorstwa Briana Yorkeya. Powstał na podstawie książki Jaya Ashera o tym samym tytule. Producentem jest jedna z największych platform streamingowych – Netflix. Dotychczas powstały jego dwie serie, liczące łącznie 26 odcinków. Pierwszy sezon został wyemitowany 31 marca 2017r., zaś drugi rok później. Dwie serie wystarczyły, by 13 Powodów zyskało uznanie krytyków i szerokie grono fanów. Znakomita obsada oraz wyjątkowy sposób pokazania trudnej tematyki problemów nastolatków okazały się tu kluczem do sukcesu.

 

 

  Zobacz także  


13 Reasons Why – opis i fabuła

Głównym wątkiem produkcji są losy uczennicy szkoły średniej – Hannah Baker. Motywowana przykrymi doświadczeniami podejmuje decyzję o popełnieniu samobójstwa. Zanim jednak to zrobiła, nagrała na kasetach magnetofonowych 13 wiadomości. W każdej z nich opisuje przyczyny swojej decyzji. Na pudełko z nagraniami natrafia pod drzwiami swojego domu Clay Jensen, były kolega z klasy. Tragicznie zmarła dziewczyna była nie tylko koleżanką z ławki, ale również niespełnioną sympatią młodego chłopaka. Na nagraniach opowiada swoją historię, a każda jej część jest również osobnym odcinkiem tego serialu. Założeniem Clay było, aby każdy bohater jej historii otrzymał tą przesyłkę, tworząc pewnego rodzaju łańcuch odpowiedzialności.  Każda historia jest powiązana z inną osobą, która w założeniu autorki ma być też adresatem taśm, a następnie przekazać przesyłkę kolejnej osobie. Jeśli ktoś postanowi przerwać łańcuch, kolejna osoba otrzyma osobne pudełko od dodatkowo wtajemniczonego w tę sprawę kolegi Hannah.

  Zobacz także  


Kontynuacją opowieści jest drugi sezon serialu. Pokazany jest w nim proces sądowy, w którym biorą udział wszyscy powiązani historiami zmarłej dziewczyny. Celem jest wyjaśnienie przyczyny, dla której nastolatka odebrała sobie życie. W trakcie ciągnącej się rozprawy, bohaterowie dowiadują coraz więcej o sobie samych. Tragiczna historia i jej następstwa zmieniły ich podejście do wielu tematów, które dotychczas uważali za błahe lub mniej istotne. Elementem podsycającym emocje są nowe dowody w sprawie – polaroidowe zdjęcia.

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiKomentarze: